Dinamo Hidrel izbacio Meštricu iz kup natjecanja

[]

Nedjelja popodne, prekrasno sunčano vrijeme i kup utakmica Nogometnog saveza Velike Gorice u Novom Čiču između domaćeg Dinama i Meštrice iz Gornje Lomnice. Na zagrijavanju obje momčadi su izgledale kompletne.

Kup utakmica Nogometnog saveza Velike Gorice između Dinamo Hidrela i Meštrice – foto: Mato Paviša/Cityportal.hr

Kod Dinama na klupi je ostao novopridošli Brebrić jer je trenutno spreman za 45 minuta, a trener Mario Paviša čuvao ga je za drugu dionicu kad će ostalima možda kopniti energija. Pokazalo se to kasnije kao ispravan potez jer je Brebrić u napadu bio vrlo opasan za goste.

Gosti su također bili kompletni i motivirani, a odmah su komentirali neravan i tvrd teren. Bili su im idilični i mali poni konjići koji su pasli s one strane ograde i nisu se previše zamarali nečim okruglim što skače, a svi trče za time.

Za rang jače rangirana Meštrica bila je favorit pa je igrom očekivano imala inicijativu i posjed lopte, ali bez pravih prilika u prvom dijelu dvoboja. Neželjeno se dogodilo u 13. minuti kada je nakon jednog bezazlenog dvoboja na travu pao golgeter Pavao Galović iz Meštrice uz bolne pozive u pomoć jer mu se okrenuo zglob noge i morao je iz igre, a kasnije i u bolnicu. Nadamo se i želimo brz i uspješan oporavak te povratak na nogometne terene.

Imali su gosti u nastavku dvoboja nekoliko prigoda za ozbiljno ugroziti vrata Dinama, a i dinamovci su prijetili udarcima Škrtića i Rusa. U 54. minuti Brebrić je probio desnu stranu i ubacio, a Kadoić promašio loptu i zicer.

Gosti su imali mat poziciju u 59. minuti, a Šimić je obranio udarac izbliza. Ivan Šimić je bio briljantan i u 85. minuti kada je paradom izbacio u korner odličan udarac Gorana Mihalinčić i završilo je bez pogodaka. Kod izvođenja jedanaesteraca svi su bili precizni, a vratari nemoćni, jedino je Tomislav Janječić iz Meštrice plasirao nisko pored svoje desne vratnice izvana.

DINAMO HIDREL 0 (5)
MEŠTRICA 0 (4)

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrel. Gledatelja 50. Sudac: Abazović (Velika Gorica). Pomoćnici: Zgurić (Kravarsko) i Merkaš (Velika Gorica).

STRIJELCI iz 11 metara: 0:1-Tuka, 1:1-Kadoić, T. Janječić promašio, 2:1-Čurla, 2:2-Košutić, 3:2-Slivak, 3:3-Krpečanec, 4:3-Brebrić, 4:4-Skorin, 5:4-Španiček.

DINAMO HIDREL: Šimić, Čurla, Risonjić, Hladni (od 65. Hemen), Španiček, Rus (od 88. Turković), Škrtić, Musolli (od 46. Slivak), Hrkovac (od 46. Brebrić), Kadoić, Lacković (od 46. Jeleč, od 65. Budin. Trener: Mario Paviša

MEŠTRICA: I. Mihalinčić, Krpečanec, Tuka, Košutić, Skorin, Šečić, Galović (od 14. M. Janječić, od 69. Karavla), J. Mihalinčić (od 79. Borković), Šebek (od 60. G. Mihalinčić), T. Janječić, Čevid. Trener: Mario Skorin

IGRAČ UTAKMICA: Ivan Šimić

OSTALI REZULTATI 1. KOLA

BUNA – MLADOST OBREZINA 0:4 (Crepulja, Jaki, Smajić, Bedeković))

VATROGASAC KOBILIĆ – POLET BUŠEVEC 3:2 (Ivkić, D. Matković, Sambol/Šestak, Matušin)

TUROPOLJE – TUROPOLJAC 0:1 (Hercigonja)

KLAS – KUPA 5:0 (Gredelj, Matić, Marić, Majić, Vidaković)

LOMNICA – POSAVEC 4:4 (5:6) (Grdenić 2, Gršić, Skupnjak/Breščaković, Žugaj, Desput, Vranek)

U Lomnici su domaći imali u 68. minuti vodstvo 4:0 kontra slabije rangiranog Posavca, a završilo je 4:4 golom Vraneka u sudačkoj nadoknadi da bi u raspucavanju jedanaesteraca uspješniji bili gosti. Trener Lomnice Stjepan Deverić je do 57. minute napravio svih sedam izmjena.

Ova objava Dinamo Hidrel izbacio Meštricu iz kup natjecanja se prvi puta pojavila na cityportal.hr.