Usponovci osvojili 10 medalja, Jelenić i Šandor okitili se zlatom

[]

Članovi Para atletskog kluba Uspon za vikend su se u Puli natjecali na Otvorenom pojedinačnom prvenstvu Hrvatske i paraatletske lige te ostvarili ukupno 10 medalja.

Dva zlata osvojila je Ani Jelenić u bacanju kugle i koplja, a oba rezultata koja je postigla su novi osobni i državni rekordi u klasi F33. Kuglu je bacila 4.82 metra dok je koplje bacila čak 8.15 metara u daljinu.

Još jedno zlato za klub osvojio je Velimir Šandor u bacanju diska s rezultatom 18.52 metra. Iz kluba su istaknuli kako je Velimir disk bacio skoro metar dalje nego na nedavnom Grand Prixu u Dubaiju.

Srebro su u bacanju kugle osvojili Miljenko Vučić i Stjepan Dereta, a drugo mjesto pripalo je i Renati Celjak u bacanju diska te Miernesu Omerhodžiću u bacanju čunja. Brončani su bili Kristina Ivšić u skoku u dalj kao i na 100 metara, Renata Celjak okitila se još i broncom u bacanju koplja.

Natjecanje je na stadionu SRC Veruda organizirao Hrvatski atletski savez osoba s invaliditetom i A.K. Spektar Pula.

Ova objava Usponovci osvojili 10 medalja, Jelenić i Šandor okitili se zlatom se prvi puta pojavila na cityportal.hr.