FOTO Treći poraz odbojkašica Velike Gorice na domaćem terenu

[]

11.11.2023. Velika Gorica. Prva liga seniorke – 07. kolo: OK Velika Gorica – ŽŽOK Vinkovci 2:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igračice Odbojkaškog kluba Velika Gorica izgubile su i treću utakmicu na domaćem terenu u Prvoj odbojkaškoj ligi za seniorke, bolja od njih u pet setova bila je ekipa Vinkovaca.

Izjednačeni prvi set u završnici su dobile igračice gostujuće ekipe. Na sličan način i s manje problema drugu dionicu su osvojile domaće igračice i izjednačile. Gorička ekipa je i u 3. setu slabo odigrala završnicu, gošće su povele s 2:1 u setovima.

Četvrti set ulazi u posebne priče o dramatičnosti odbojkaških rezultata. Vinkovci su polovicom seta imali 9 poena prednosti (4:13) i činilo se da će ga osvojiti za konačnu pobjedu. Ipak, domaće su pri rezultatu 20:24 obranile 4 meč lopte te osvojile set 28:26(?!). Međutim, u 5. setu nisu više mogle parirati (5:10) i izgubile su ga (9:15) za treći poraz na domaćem terenu i peti ukupno.

Utakmica je trajala duže od dva sata (131 minuta), ukupan omjer poena 105:110!

Nakon 07. kola Velika Gorica (7 2 5 12:17 4) je s 4 boda na 8.mjestu, Dubrovnik (7 7 0 21:4 14)  je s maksimalnih 14 bodova u vodstvu, na 2. mjestu je Drenova (7 6 1 18:7 12) s 12 bodova. Velika Gorica u idućem 8. kolu gostuje u Dubrovniku.

Prva liga seniorke 2023./2024., 07.kolo

OK Velika Gorica  – ŽOK Vinkovci 2:3 (21:25, 25:19, 22:25, 28:26, 9:15)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Subota, 11.11.2023., 19 sati. Sutkinje: Azra Šarčević i Mirela Baltić. Zapisničarka: Ana Visković. Granične sutkinje: Lea Buršić i Matea Cvetković.

VELIKA GORICA: Nina Kolobarić (L), Mia Rebić, Ines Barukčić, Antonia Mlinac (L), Nora Dešković, Mia Ninčević, Lea Meštrović, Lea Kalinić, Paula Pavlović, Nola Mara Kobaš, Ema Đurak, Anamarija Kralj, Marija Rozić, Nikol Matić (cap.). Trener: Vinko Ivelj. Pomoćni trener: Dražen Uzelac.

VINKOVCI: Ana Krznarić (L), Dunja Veselčić (cap.), Zrinka Lončar, Elena Begonja, Mateja Karatović, Marija Sesar, Dorotea Biluš, Helena Brcinović, Barbara Rakonić, Nika Višević. Trener: Krešimir Tomić.

Rezultati 07. kola (11.11.2023.): OK Veli Vrh – OK Pula 3:2, HAOK Mladost II – OK Olimpik 3:1, ŽOK Drenova – OK Zadar 3:0, OK Kitro Varaždin – ŽOK Dubrovnik 1:3, OK Velika Gorica – ŽOK Vinkovci 2:3, ŽOK Sinj – HAOK Zagreb 3:0.

Ova objava FOTO Treći poraz odbojkašica Velike Gorice na domaćem terenu se prvi puta pojavila na cityportal.hr.