FOTO Turopoljac pobijedio u derbiju kola i učvrstio 2. mjesto

[]

24.03.2024. Velika Gorica, Kuče. JŽŽNL-18.kolo: NK Turopoljac-NK Kobre Samobor 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je derbiju 18. kola JŽNL-e pobijedio Kobre Samobor rezultatom 1:0 pogotkom Filipa Sarafa u 76. minuti iz kaznenog udarca. To je 3. pobjeda momčadi iz Kuča u prva tri kola u nastavku prvenstva, 9 bodova bez primljenog pogotka (Kupa 5:0, Strmec 1:0) i uvjerljivo 2. mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Momčadi su u prvom poluvremenu odigrale dosta rezervirano, igralo se u širinu, dojam je bio da su zadovoljni neodlučenim, i jedni i drugi. Nakon odmora tempo igre je podignut, uslijedili su okomitije akcije i obećavajuće situacije, koje su vratari uspješno rješavali. Gosti su dva puta s ruba kaznenog prostora zamalo promašili vrata, kao i Saraf na suprotnoj strani.

Nakon proboja Radovanića u 54. do peterca i padanja u duelu, gosti su tražili kazneni udarac, a sudac je Radovaniću pokazao žuti karton zbog simuliranja. Igra se zaoštrila, bilo je žešćih duela, sudac je žutim kartonima kažnjavao preoštre startove i nesportsko ponašanje.

Odluka o pobjedniku pala je u 76. kada je zbog igranja rukom dosuđen kazneni udarac u korist Turopoljca. Uslijedili su uobičajeni prosvjedi, ali to nije smetalo Sarafa da s 11m vratara pošalje u jednu, a loptu prizemno u drugu stranu vrata za zasluženo vodstvo – 1:0!

Jedinstvena županijska nogometna liga 2023./2024., 18. kolo

NK Turopoljac – Kobre Samobor (Samobor) 1:0 (0:0)

Kuče. Igralište: ŠRC Kuče. Gledatelja 80. Nedjelja, 24.03.2024., 15:30 sati. Sudac: Mihael Krvarić (Vrbovec). Pomoćni suci: Srećko Jantoljak (Vrbovec) i Gordana Katušić (Gradec). Delegat: Igor Kunić (Zagreb). Strijelac: 1:0 – F.Saraf (76.-11m). CK: Karlo Noršić (90+2, prekršaj u izglednoj situaciji za gol).

TUROPOLJAC: Bolšec, Ruklić, Perić, Matasić, F.Saraf, Čaić, Šutalo (od 89. Janković), Čunčić (cap.), Horvat, Antolčić (od 46. Janković), V.Lučić. Trener: Stiven Žitnik.

KOBRE Samobor: Bišćan, Beloša (od 79. Babojelić), Škacan, Radovanić, Sodič, Noršić, Trkeš (od 79. Matijaščić), Račić, Ladišić, Hribar (od 83. Kerep). Trener: Zvonko Vučković.

Ova objava FOTO Turopoljac pobijedio u derbiju kola i učvrstio 2. mjesto se prvi puta pojavila na cityportal.hr.