FOTO Marta Trgovac viceprvakinja Hrvatske u šahu do 19 godina

[]

Marta Trgovac (Šahovski klub Polet) na pojedinačnom šahovskom prvenstvu Hrvatske za juniorke i juniore održanom u Splitu (od 21. do 28. srpnja 2024.) u konkurenciji do 19 godina osvojila je drugo mjesto i izborila pravo nastupa na Europskom prvenstvu slijedeće godine. Prvo mjesto osvojila je Sara Balent koju je Marta pobijedila u izravnom meču. Podsjećamo, Marta je prošle godine bila druga na državnom prvenstvu u konkurenciji do 17 godina te je najnovijim uspjehom dokazala da zasluženo zauzima mjesto u kvalitetnom vrhu mladih šahistkinja Hrvatske.

Fran Rautner. Foto: ŠK Polet

Na prvenstvu su nastupila i tri juniora iz ŠK Polet u konkurenciji do 17 godina. Cilj Poletovih juniora u konkurenciji 82 juniora bio je poboljšanje rejting bodova i u tome su uspjeli. Najuspješniji bio je Fran Rautner osvajanjem 17. mjesta s osvojenih 5,5 bodova i uz to je poboljšao rejting za 54 boda. Pola boda manje osvojio je Dominik Delibašić, koji je popravio svoj rejting za čak 77 bodova, a Roko Gašparović s osvojenih pola boda manje od Dominika povećao je rejting za 67 bodova. Bio je to još jedan uspješan nastup mladih šahista Poleta na državnom natjecanju.

Ova objava FOTO Marta Trgovac viceprvakinja Hrvatske u šahu do 19 godina se prvi puta pojavila na cityportal.hr.