FOTO Pobjeda Bana Jelačića u derbiju susjeda

[]

Turopoljac je u derbi susretu prvog kola Premier lige 2024./2025. izgubio na svom terenu rezultatom 1:3 od Bana Jelačića iz Vukovine. Gosti su utakmicu pred velikim brojem posjetitelja otvorili pogotkom Filipa Harambašića u 2.minuti, koji je najhitrije reagirao na pogrešku domaće obrane.

Kuče, 25.08.2024. Premier liga-01.kolo: Turopoljac-Ban Jelačić 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad domaćih ostala je u 20. minuti bez kapetana Mislava Čunčića, koji je ozlijeđen u duelu i nije nastavio s igrom. Ipak, Turopoljac je imao više loptu u posjedu, ali zrele prigode nije uspio pretvoriti u izjednačenje.

Početkom drugog poluvremena domaći efektnim golom Tomislava Horvata (47) poravnavaju rezultat i u slijedećih desetak minuta su izveli nekoliko obećavajućih napada, ali rezultat se nije promijenio. Gosti u 58.minuti uvode u igru tri igrača i to se pokazalo kao dobitna kombinacija.

Patrik Nezirović je u 60. ponovo donio prednost gostima udarcem s lijeve strane, lopta je okrznula nekoga u bloku i odsjela u bližem kutu za 1:2. Konačan rezultat 1:3 postavio je Vuksanović u sudačkoj nadokanadi, kada je odbijanac pospremio u donji nebranjeni kut za zasluženu pobjedu.

Domaći su bili vrlo nezadovoljni nekim sudačkim odlukama zbog kojih im je, primjerice, poništen pogodak te isključen Mario Matasić.

Premier liga 2024./2025., 01. kolo

NK Turopoljac – Ban Jelačić (Vukovina) 1:3 (0:1)

Kuče. Igralište: ŠRC Kuče. Gledatelja 150. Nedjelja, 25.08.2024., 17:30 sati. Sudac: Stjepan Sučić (Velika Gorica). Pomoćni suci: Ivan Smolčić (Odranski Obrež) i Marko Matić (Velika Gorica). Delegat: Tea Riđanec (Bapče). Strijelci: 0:1 – Harambašić (2), 1:1 – Horvat, 1:2 – Nezirović (60), 1:3 – Vuksanović (90+1). Crveni karton: Matasić (2 opomene zbog nesportskog ponašanja: 58′, 73′).

TUROPOLJAC: Fabijančić, Domić (od 46. Šutalo), Martinić, Čunčić (cap.) (od 22. Gogić), Ivančić (od 65. Gudelj), Saraf, Čaić, Antolčić (od 46. Matasić), Barišić, Horvat, Perić. Trener: Stiven Žitnik.

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan, Landeka (od 46. Hrženjak), Markov, Harambašić, Pušić (od 80. Škoro), M.Nikić (cap.)(od 58. Dolački), Milatović, Drezga, Kovačević (od 58. Vuksanović), Kotrman (od 58. Nezirović). Trener: Goran Banović.

Ova objava FOTO Pobjeda Bana Jelačića u derbiju susjeda se prvi puta pojavila na cityportal.hr.