Prijava

Vaša prijava

Gorica i dalje u gostima?! Travnjak još nije postavljen, a termin se bliži…

[]

Iza nogometaše Gorice je pet gostovanja, na kojima su prikupili pet bodova, a pred njima je još jedno, i to ono na Maksimiru, kod Dinama. Od starta sezone, odnosno čak i puno ranije od toga, bilo je jasno da će tako izgledati gorički raspored, budući da je u tijeku zamjena travnjaka na glavnom terenu Gradskog stadiona. Šest gostovanja zaredom, pa devet utakmica doma zaredom… Tako je to trebalo izgledati.

Trebalo, ali možda i neće izgledati baš točno tako. Točnije, sve je izglednije da to neće izgledati baš tako. Naime, ušli smo već i u rujan, evo nas u njegovu drugom danu, a travnjak još nije postavljen. I, prema svemu sudeći, neće biti biti u sljedećih dva, tri ili četiri dana. Posla je još puno, svašta su treba odraditi, a odigravanje utakmice protiv Slaven Belupa samim time postalo je i više nego upitno. Bilo bi upitno i da je travnjak postavljen jučer, a kamoli ovako.

Novi travnjak, naime, trebao bi “odležati” najmanje tri tjedna nakon što bude postavljen, a i to je minimum minimuma. Upućeni kažu da je idealno da “odleži” mjesec dana, jer u suprotnom postoji mogućnost da se počne odvajati od podloge, što bi bilo prilično loše s obzirom na ulaganja, na važnost ovog projekta. Budući da će Gorica i Slaven Belupo igrati 21. rujna u 17 sati, teško je u ovom trenutku zamisliti da je moguće da se ta utakmica odigra u Velikoj Gorici.

Puno je realnije da opet dođe do dogovora sa suparnikom, da Goričani odigraju i sedmu uzastopnu utakmicu u gostima, no tu i dalje nije kraj komplikacijama. Naime, tjedan dana poslije na novom bi travnjaku trebali igrati Gorica i Osijek, koji je tražio zamjenu domaćinstva zato što se na Opus Areni – mijenja travnjak! Iz Gorice su na tu zamjenu pristali, ali ne bude li travnjak na našem stadionu bio gotovo u roku od dva do tri dana, što baš i nije realno, i ta će utakmica doći u pitanje. Ne bude li se moglo igrati na Gradskom stadionu, trebat će pronaći “rezervno” rješenje, pri čemu ponovna zamjena domaćinstva očito nije opcija.

Iz kluba još nema službenih informacija, utrka s vremenom traje, ali iz ove perspektive ne izgleda nemoguće da Gorica i Osijek tu utakmicu odigraju, recimo, u Zaprešiću.

U svakom slučaju, završit ćemo tako, najvažnije je da se posao s novim travnjakom napravi, bez obzira na to kad će biti gotov. I, naravno, da se posao napravi kako treba, po svim pravilima struke.

Ova objava Gorica i dalje u gostima?! Travnjak još nije postavljen, a termin se bliži… se prvi puta pojavila na cityportal.hr.


Popis učenika 1. i 5. razreda za školsku godinu 2025./2026.

Karlo Dragojević ostvario san upisavši koledž u SAD-u