U Kučama organizirana edukacija o raku dojke – naučite prepoznati rane znakove
![[]](/media/cache/f7/30/f73064cc535c6b281537503be37282ef.jpg)
Udruga žena Kuče, zajedno s Udrugom edukacijom protiv raka dojke Zagrebačke županije, organizira predavanje o prevenciji raka dojke koje će se održati 7. prosinca u 18 sati u Društvenom domu Kuče. Posjetitelji će na jednostavan način naučiti kako pravilno napraviti samopregled dojki te čuti koje promjene i rizike treba pratiti.
Tijekom edukacije govorit će se o tome zašto je redoviti samopregled važan i što se sve može otkriti pravovremenim pregledom. Bit će predstavljeni i specijalistički pregledi dojki koji se preporučuju kao dio preventivne rutine.
Sudionici će moći vidjeti tehniku samopregleda te čuti na koje promjene treba obratiti pozornost. Naglasit će se i koji čimbenici mogu povećati rizik od razvoja karcinoma, kako bi svatko mogao bolje pratiti svoje zdravlje. Iz Udruge žena Kuče poručuju da je cilj educirati što veći broj građana i potaknuti ih da ne odgađaju brigu o sebi.
Ova objava U Kučama organizirana edukacija o raku dojke – naučite prepoznati rane znakove se prvi puta pojavila na cityportal.hr.
