Za mala fotkala! Turistička zajednica nagrađuje dječju najfotku „Mirisi Božića”
![[]](/media/cache/7b/ad/7bad0279efa85d18e4ddf3acae10e031.jpg)
Priprema kora za pite, modlice za keksiće, tek pečeni kolači…sve ono što miriše uoči Božića u našim kuhinjama, može biti prizor za fotografiranje.
A razlog više je nagradni foto-natječaj „Mirisi Božića” u organizaciji Turističke zajednice Velika Gorica i Učeničke zadruge Eugen iz Osnovne škole Eugena Kvaternika.

Tema natječaja je “Kako u obitelji izrađujemo božićne kekse i kolače”, a sve što morate je kod kuće ispeći božićne kekse ili kolače, fotografirati proces izrade ili gotove slastice, odabrati jednu najbolju fotografiju i predati ju na natječaj putem obrasca.
Rok za prijavu je 17. prosinca, a autora najbolje fotografije čeka slatka nagrada za cijeli razred.

Pravila natječaja:
- Moguće je prijaviti samo jednu fotografiju.
- Fotografija mora biti originalna, nastala ove godine i mora prikazivati izradu ili gotove božićne slastice.
- Nije dopušteno slati fotografije preuzete s interneta, generirane s pomoću umjetne inteligencije ili snimljene ranijih godina.
- Dopuštena je osnovna obrada (izrez, svjetlina, kontrast), bez dodavanja elemenata koji mijenjaju stvarnost.
- Fotografija se prenosi u formatu JPG ili PNG. Suglasnost u PDF ili JPG formatu.
U natječaju mogu sudjelovati učenici svih razreda i svih osnovnih škola s područja Velike Gorice.
Svečano otvorenje izložbe pristiglih radova bit će 19. prosinca u 16.30 sati u Centru za posjetitelje.
Ova objava Za mala fotkala! Turistička zajednica nagrađuje dječju najfotku „Mirisi Božića” se prvi puta pojavila na cityportal.hr.
