Prijava

Vaša prijava

U ovim kruhovima je pronađen metal? Šalje se upozorenje potrošačima

[]

Državni inspektorat Republike Hrvatske izvijestio je o povlačenju šest vrsta pakiranog kruha proizvođača Mlinar, koje su se prodavale putem trgovačkih lanaca, zbog moguće prisutnosti metalnog stranog tijela u proizvodima, a opoziv se odnosi na proizvode s rokovima trajanja do kraja prosinca 2025. godine.

Državni inspektorat poslao je obavijest o povlačenju iz prodaje više vrsta kruha produljene svježine proizvođača Mlinar, i to iz predostrožnosti zbog moguće prisutnosti stranog tijela metalnog podrijetla, prenosi Dnevnik.hr. Riječ je o ukupno šest proizvoda koji su bili dostupni isključivo putem veleprodajnih partnera, odnosno trgovačkih lanaca, dok, kako se navodi u obavijesti, nisu bili u ponudi Mlinarovih maloprodajnih objekata. Povlačenje se odnosi na sljedeće proizvode:

  • Chia kruh pakiranje 400 g (dva pakiranja s različitim bar kodovima)
  • Heljdin kruh pakiranje 450 g (dva pakiranja s različitim bar kodovima)
  • Fit kruh pakiranje 420 g (dva pakiranja s različitim bar kodovima)

Obuhvaćeni su proizvodi s rokovima trajanja do 18., 19., 21., 22., 23. i 24. prosinca 2025. godine.

Iz Inspektorata navode kako proizvodi nisu u skladu s Uredbom (EZ) 178/2002, koja propisuje opća načela i uvjete zakonodavstva o hrani te postupke vezane uz sigurnost hrane na razini Europske unije. Obavijest se, naglašavaju, odnosi isključivo na proizvode s točno navedenim oznakama i rokovima trajanja.

Potrošačima koji su eventualno kupili navedene proizvode savjetuje se oprez te provjera podataka na pakiranju kako bi se utvrdilo odnosi li se povlačenje upravo na njihov proizvod.

Ova objava U ovim kruhovima je pronađen metal? Šalje se upozorenje potrošačima se prvi puta pojavila na cityportal.hr.


Božićni ugođaj u našoj školi