Grad Velika Gorica nastavlja snažnu podršku udrugama – osigurano više od 600 tisuća eura
![[]](/media/cache/a6/7b/a67ba1c1472ed933414c96c353169266.jpg)
Grad Velika Gorica nastavlja s ulaganjem u udruge koje svojim radom svakodnevno doprinose razvoju, sigurnosti i očuvanju identiteta grada. Na početku susreta gradonačelnik Krešimir Ačkar zahvalio se svim udrugama i potpisao je Ugovore o dodjeli financijskih sredstava za rad s predstavnicima Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Grada Velika Gorica, Vatrogasne zajednice Grada Velike Gorice i Zajednice tehničke kulture.
Predstavnik DVD Velika Gorica, Dalibor Mrakovčić, zahvalio se gradu na sve većim sredstvima i s veseljem priopćio o sve većem broju članova.
– Danas brojimo 3000 članova, od kojih je 600 operativnih, a to su ljudi na čiju spremnost možemo računati u bilo kojoj situaciji i intervenciji. Ove godine slavimo 150 godina vatrogastva koje je ujedno i naše najstarije društvo – rekao je predstavnik istaknuvši kako će sva uložena sredstva biti usmjerena u nabavu nove opreme, čime će se ulaganje vratiti građanima.

Zlatica Krznarić, predstavnica Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Grada Velika Gorica zahvalila se na financijskoj potpori i kontinuiranoj podršci koja značajno doprinosi očuvanju kulturne baštine i širenja prepoznatljivosti u svijetu.
– Omogućeno nam je unapređenje rada naših udruga, organiziranje kvalitetnijeg programa i uključivanje većeg broja sudionika, djece i mladeži. Puno nam znači vaše razumijevanje i prepoznavanje uloga KUD-ova u našoj zajednici – rekla je predstavnica ističući želju za daljnjom suradnjom.

Nikica Repač, predstavnik Zajednice tehničke kulture također se zahvaljuje na dodijeljenim financijskim sredstvima u području tehničke kulture koja im, kako kaže, omogućuju ostvarivanje svih planiranih aktivnosti u ovoj godini.
– Trenutačno su u tijeku skupštine udruga zajednica tehničke kulture, koje čini sedam udruga. Iako se razlikuju po broju članova i vidljivosti, to nimalo ne umanjuje njihov doprinos – čak i one najmanje i najtiše, za koje se možda i ne zna, iznimno su aktivne i značajno doprinose zajednici – rekao je predstavnik, istaknuvši rastući interes mladih za tehniku, informatiku i robotiku, koji se potiče kroz rad udruga i gradske potpore.

(Foto: Grad Velika Gorica)
Za Zajednicu tehničke kulture osigurano je 60.000 eura, za Zajednicu kulturno-umjetničkih udruga 278.100 eura te za Vatrogasnu zajednicu Velike Gorice 356.900 eura.
Ova objava Grad Velika Gorica nastavlja snažnu podršku udrugama – osigurano više od 600 tisuća eura se prvi puta pojavila na cityportal.hr.
