Prvaci Hrvatske i s juniorima bolji od Gorice

Četverostruki prvak države Mladost Marina Kaštela sinoć je u zaostaloj utakmici iz 11. kola očekivano protiv Gorice zabilježila pobjedu u tri seta. Kaštelani su doputovali bez najboljih igrača (Francesco Corsini, Ivan Ćosić, Hrvoje Pervan), na parketu su bili uglavnom juniori i zato su prva dva seta dobili tek u finišu.

Gorica je imala stalno vodstvo u prvom setu i u završnici je imala prednost od četiri poena (22:18). Trener Ivan Rančić uvodi u igru Antu Giljanovića koji servisima pravi seriju 7:1 i gosti ipak dobivaju set. U drugoj dionici gosti su se rano odvojili (7:9, 8:15) i sve je slutilo na brzi kraj. Domaća momčad se ne predaje i uspijeva anulirati zaostatak 13:21 i izjednačiti 21:21! Gosti nakon još jednog izjednačenja 23:23 s dva smeča dobivaju i drugi set. U trećem setu Gorica se dobro držala do 9:10, a onda su gosti bržom igrom povećavali prednost (9:13, 14:20) te lagano zaključili set i utakmicu za maksimalnu pobjedu.

Utakmicu je promatrao predsjednik Hrvatskog odbojkaškog saveza Zdeslav Barač koji se u izjavi za City-radio osvrnuo na nedavni neuspješni nastup naše ženske reprezentacije u Turskoj (Ankara) na kvalifikacijama za Olimpijske igre u Rio de Janeiru.

1.A nacionalna liga odbojkaša – 11. kolo

OK Gorica – OK Mladost (MK) 0:3 (23:25, 23:25, 18:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Utorak, 12.01.2016., 19:30 sati. Gledatelja 50. Suci: Ivan Perić i Ivan Mikulić (oba Zagreb). Delegat: Zdravko Hranić (Zagreb).

GORICA: 1 David Jozić, 4 Ivan Šulc, 5 Josip Huljev, 6 Davor Cota, 7 Josip Pribanić, 8 Sandi Kekić, 9 Filip Dumbović, 10 Jurica Skorin (cap.), 14 Bojan Janjanin, 15 Domagoj Burčul (L), 16 Matej Orešković. Trener: Jurica Marušić.

MLADOST (MK): 1 Petar Višić, 2 Marin Tomić, 3 Stipe Perić, 4 Ivan Kulušić, 5 Ante Giljanović, 6 Petar Đirlić, 8 Mate Glaurdić, 11 Filip Šestan, 12 Mirko Oršolić, 15 Mario Močić (cap.), 17 Joško Melvan, 18 Marko Sabljić (L). Trener: Ivan Rančić. Pomoćni trener: Ivan Andromak.

Redoslijed: 1. Mladost (MK) 28 (11 10 1 31:9), 2. Mladost (ZG) 28 (11 9 2 30:9), 3. Centrometal 23 (11 8 3 25:13), 4. Sisak 19 (11 6 5 24:21), 5. Mursa 10 (11 4 7 16:26), 6. Gorica 9 (11 2 9 14:27), 7. Rovinj 8 (11 3 8 11:27), 8. Šibenik 7 (11 2 9 9:28).