Košarkaška poslastica za prepunu dvoranu

Četvrtfinalna utakmica Kupa Krešimira Ćosića između Gorice i Cedevite napunila je dvoranu do vrha, oko 500 gledatelja na tribinama (dodane su i dvije montažne) podarili su susretu prekrasan dekor. ”Cedevitasice”, stalne navijačice našeg najboljeg kluba, bile su dodatni vizualni bonus, jedino je opunomoćenik (delegat) trenirao strogoću i onemogućio je, odnosno razočarao službenog spikera Vladu Bobana ne dozvolivši mu da se razmaše i doda utakmici ”vokalni” NBA-show. U gledalištu je bilo mnogo djece, nazočni su bili aktivni sportaši i sportašice (rukometašice, atletičari, nogometaši), treneri, sportski djelatnici, političari. Naravno, bilo je dosta i onih koje su došle da budu viđene.

Susret u prvoj četvrtini (4:2, 4:8, 7:14, 13:21, 16:21) pokazao je evidentnu razliku u klasi između domaće momčadi i drugoplasirane ekipe u ABA ligi. Goričanima se zbog treme i silne želje za dokazivanjem ”skratila” ruka i nisu uspijevali pogoditi koš s distance, jedino su najiskusniji, Ante Mašić i Ivan Papac parirali Miri Bilanu, Jamesu Whiteu i Williamu Walkeru. U drugoj dionici euroligaš je povećao prednost (19:30, 22:38) koju je domaćin do poluvremena ipak istopio na minus deset (33:43).

Trener Veljko Mršić je miksao momčad prema stanju na parketu, tako da je u trećoj četvrtini Cedevita ubrzala igru u obrani i igrači Gorice nisu mogli ući u reket, a kako ih nije služio šut za tri poena, prednost favorita je do kraja treće dionice iznosila 18 poena (47:65). Domaćin je u posljednjih deset minuta susreta dodatno potonuo i poraz od 31-og poena bio je logičan završetak susreta. Kod Cedevite je u drugom poluvremenu odlično odigrao Marko Arapović, a svi igrači u pobjedničkoj momčadi upisali su se u strijelce izuzev Pilepića. Kod domaćina, osim spomenutih Mašića i Papca, dobro je na poziciji organizatora igre odigrao Dominik Herendić (igrao je 35’15”), kojem trener Josip Sesar u prvenstvenim susretima daje vrlo malu minutažu.

Kup Kreše Ćosića – četvrtfinale

KK Gorica –KK Cedevita 65:96 (18:25, 15:18, 14:22, 18:31)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 500. Ponedjeljak, 25.01.2016., 19:30 sati. Suci: Siniša Herceg (Zabok), Hrvoje Jurković i Domagoj Marunica (oba Zagreb).

GORICA: Borna Kapusta, Kristijan Šutalo 5, Marko Petrović 5, Dorian Jelenek 2, Ante Mašić 13, Davor Konjević 6, Marin Zrnić 6, Ivan Papac (cap.) 14, Lovro Demo, Dominik Herendić 2, Ljubo Prgomet, Bruno Skokna 12. Trener: Josip Sesar.

CEDEVITA: Jacob Everse Pullen 7, James William White 11, Toni Katić 4, Fran Pilepić, Luka Babić 2, Karlo Žganec 8, William Walker 16, Džanan Musa 7, Miro Bilan (cap.) 19, Lovro Mazalin 8, Marko Arapović 14. Trener: Veljko Mršić.

Šut iz igre: Gorica 34%, Cedevita 54%. Skokovi: Gorica 32(11), Cedevita 45(10).