Azena izgubila ‘dobivenu’ utakmicu!

Nevjerojatno! Azena je imala 2:0 u setovima, vodstvo u trećem setu 24:18 i 6(!) meč lopti i – izgubila utakmicu?! Nevjerica u dvorani, blijeda lica domaćih igračica i radost djevojaka iz Kostrene.

Domaće igračice su dominirale od polovice prvog seta (17:13, 22:17) i glatko ga dobile. Slično je bilo i u drugom (7:4, 15:9, 19:13), gošće su se ipak uspjele izjednačiti (20:20), ali dobrom igrom na mreži Azena osvaja set i ima osiguran jedan bod. U trećoj dionici ništa se bitno ne mijenja, Azenašicama uspijeva sve (servis, prijem, blok), imaju vodstvo (18:16, 23:17, 24:18) i pobjedu na dlanu. Imale su 6 meč lopti i sve ih prokockale! Kostrena je iskoristila treću set loptu i smanjila na 2:1 u setovima.

Šokirane azenašice izgubile su četvrti set bez većeg otpora (8:12, 11:16, 14:20) i susret je otišao u peti. Azena je povela 4:1, ali gošće su nakon time outa okrenule rezultat u svoju korist (6:8). Domaće su uspjele izjednačiti (8:8), došle su u vodstvo (11:10, 12:11) i stale. Predvođene kapetanicom Ivom Zdrilić Kostrena je u dramatičnoj završnici mini serijom načinila obrat (12:14) i nakon dva sata igre iskoristila drugu meč loptu i dobila utakmicu!

Azena se ovim porazom dovela u tešku situaciju glede ostanka u ligi. Do kraja doigravanja ostala su još dva kola, u subotu je gostovanje u Zadru, a u posljednjoj utakmici na domaćem terenu je odlučujući susret protiv Dubrovnika.

Prva liga odbojkašica – 4. skupina (drugi dio)

ŽOK Azena – OK Kostrena 2:3 (25:18, 25:21, 26:28, 18:25, 13:15)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 60. Srijeda, 15.03.2017., 20 sati. Suci: Ksenija Jurković (Sisak) i Iskra Zidanić Orlović (Zagreb). Delegat: Vinko Dobrić (Zagreb).

AZENA: Ana Babić, Dona Jelić, Ana Visković, Tena Špoljarić, Lucia Pokrajčić (cap.), Bernarda Buđa Kelemenić, Nina Rendulić (L), Mila Lukić, Dijana Topčić, Petra Dodić (L), Maja Majić, Ines Stipanović. Trener: Luka Bišćan.

KOSTRENA: Lucija Malec, Iva Zdrilić (cap.), Sara Knežević, Vivijan Murgić, Iva Šaban, Rea Čargonja, Sara Brčić, Beatrice Kovačević, Kristina Kregar, Mikela Vlahov. Trener: Željko Bradarić.

1. kolo (15.03.2017.): Azena – Kostrena 2:3, Zadar – Dubrovnik 3:0.

Redoslijed: 1. Zadar 20 (10 7 3 22:13), 2. Kostrena 15 (10 6 4 21:19), 3. Azena 13 (10 3 7 18:23), 4. Dubrovnik 12 (10 4 6 16:22).