Energični Klas bolji od neuvjerljive Sutle

Klas je u susretu protiv četveroplasirane Sutle pokazao da se može bez većih problema nositi i s momčadima iz vrha poretka. Od dolaska Matije Mihalja igra Mičevčana prepoznatljiva je po čvrstini i disciplini ispred vlastitog kaznenog prostora. Kada je otraga sve posloženo onda vezni rad i napad, pogotovo dolaskom Josipa Celčića, mogu mirnije organizirati nalete prema suparničkim vratima.

Vodstvo domaćih inicirano je s desne strane akcijom Antonia Kundiha i Filipa Bedekovića i dodavanjem do Mihaela Celčića, koji se na rubu šesnaesterca hitro oslobodio čuvara i plasiranim udarcem pogodio donji kut za vodstvo. U 20. minuti gosti su opasno uzvratili, ali Kundih je glavom izbacio loptu ispred praznih vrata. Gosti su komplicirali, gubili se u suvišnim kombinacijama i ostali bez prave šanse u prvom poluvremenu.

Nakon odmora igralo se uglavnom između dva kaznena prostora, prividna nadmoć gostiju nije konkretizirana. U 78. Mihalj je opasno nadirao prema suparničkim vratima, ali nije uspio poentirati udarcem s vrha šesnaesterca. Kada je Sutla krenula u završnu ofanzivu, Mičevčani su to iskoristili za brze kontraudare i drugim pogotkom otklonili dileme o konačnom pobjedniku. Josip Celčić je na desnoj strani kaznenog prostora povaljao obranu gostiju i pogurnuo loptu za Zvonimira Kneževića koji s metra trese mrežu.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 21. kolo

NK Klas – NK Sutla 2:0 (1:0)

Mičevec. Igralište Klasa. Gledatelja 70. Subota, 25.03.2017., 16 sati. Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Krunoslav Anić i Hrvoje Tišljar (oba Križ). Delegat: Mario Fabečić (Zagreb). Strijelci: 1:0 – M. Celčić (16), 2:0 – Knežević (88).

KLAS: Slavujević, Butković  (od 90. Beširević), Devedžić, Kundih, Marinčević, F. Bedeković (od 90. S. Tadić), J. Celčić, Gusak (od 75. Barukčić), M. Celčić (od 50. Knežević), Bubalo, Mihalj. Trener: Igor Barukčić.

SUTLA: Galić, Mat. Vorih, Šarušić, Ivanković, Mar. Vorih, Marković, Leskovar, Karamatić (od 71. Beluhan), Rašić (od 80. Maričević), Remenar, Olovec. Trener: Marijan Pažin.