FOTO Poraz rukometašica Udarnika na startu prvenstva

Udarnik je započeo prvenstvenu sezonu manje-više očekivanim porazom protiv Murvice, drugoplasiranom ekipom iz prošle sezone i vrlo ozbiljnim kandidatom za sam vrh i u ovom prvenstvu. Ekipa iz Crikvenice brzo se u početku odvojila (3:6, 6:10) i okončala prvo poluvrijeme s tri gola prednosti. Do sredine drugog poluvremena domaće su uspjele uhvatiti priključak i u tri navrata (15:16, 18:19, 20:21) imale prigode izjednačiti, ali su to propustile zbog tehničkih pogrešaka. Nakon toga Murvica je ubrzala igru i najbolja igračica utakmice Marijeta Lekaj neumoljivo je kažnjavala propuste u obrani domaćih igračica (21:26, 23:28) i trasirala put ka uvjerljivoj pobjedi.

Igračice Udarnika nisu u pojedinim fazama susreta pokazale da su prošle kroz pripremno razdoblje od šest tjedana, previše je bilo tehničkih pogrešaka koje kvalitetni suparnik kao Murvica efikasno kažnjava. Sastav nije još isprofiliran i slijedom toga nije jasno tko preuzima odgovornost u prijelomnim trenucima utakmice. Ključne igračice, ili one koje bi to trebale biti, nisu na startu prvenstva pokazale da bi mogle biti osjetnija prevaga glede pozitivnog rezultata. Iz domaćeg sastava po dobrom učinku svakako treba izdvojiti Mihaelu Lukinić i Miu Kos.

1. HRL (ž) Zapad – 01. kolo

ŽOK Udarnik – ŽOK Murvica 25:30 (12:15)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 100. Subota, 30.09.2017., 18:30 sati. Suci: Filip Golub (Čakovec) i Ivan Mališa (Varaždin). Delegat: Milan Blagovčanin (Rijeka).

UDARNIK: Lukinić, Krsnik 3, Mijatović, Drača 4(1), Nedić, Mihaljević, Bilić 3, Kramarić 1, Kos 5, Rašić, Horvat, Filipec, Nuić 6(1), Antonić, Treščec, Zrinušić 3. Trener: Mario Turan.

MURVICA: Antić, Butković 4, Papić 1, Skorić 6(2), Grozdek, Filipović 4, Lekaj 12(3), Ljubanović, Mandekić, Debelić 3, Pešut, Poslek, Tomić, Talan, Matijašić. Trener: Mladen Prskalo.

Sedmerci: Udarnik 2(2), Murvica 7(5). Isključenja: Udarnik 10 minuta, Murvica 8 minuta. Diskvalifikacija: Antonija Butković (3x2minute).

Igračica utakmice: Marijeta Lekaj.