Protiv Španskog Kurilovčanima ništa nije išlo od noge

09.05.2018. SRC Udarnik, Kurilovec-Špansko 1-3. Foto: Nikica Topić/cityportal.hr

Renato Jurčec, prije igrač Zagreba, Dinama i Hajduka a trener koji je Kustošiju uveo u 2. HNL, pobjedom je debitirao na klupi Španskog koje vodi boj za ostanak među trećeligašima. U startnoj postavi gostiju bilo je čak devet mlađih igrača a startati moraju samo trojica. Blijedi Kurilovčani poveli su u 11. minuti zgoditkom Ivana Horvata nakon poklona gostujuće obrane.

Renato Jurčec daje upute svojim igračima u Kurilovcu. Foto: Mato Paviša/cityportal.hr

Ostatak utakmice Jurčecova goropadna mladost ostavila je srce na terenu i zasluženo slavila. Špansko je poravnalo rezultat u 36. minuti nakon dubinskog proigravanja Jazvića za Štignjedeca koji se probio lijevom stranom i oštro nisko ubacio a usprintali Franko Knez izbliza efektno zakucao za 1:1.

U nastavku domaći trener Damir Biškup uveo je u igru iskusne Džaju i Celičeka te kasnije i Brčića ali nije išlo. Špansko je u 52. minuti povelo. Ivana Ljubičića prekršajem je zaustavio Čunčić a iz slobodnjaka ovaj prvi majstorski je rezanom loptom pogodio bližu vratnicu od koje se lopta zabila u mrežu. Potvrdu zaslužene pobjede gosti su napravili u 74. minuti. Lijevo su kombinirali Lerotić koji je petom majstorski ostavio za Šipraka a onda je uslijedila niska paralela na drugu stranu za usamljenog Ljubičića koji opet lijepo pogađa i tri važna boda neočekivano otišla su put Španskog.

KURILOVEC 1
ŠPANSKO 3
VELIKA GORICA SRC Udarnik. Gledatelja 100. Sudac: Marin Maržić (Rijeka) 7. Pomoćnici: Perkov i Marušić.
STRIJELCI: 1:0-Horvat (11), 1:1-Knez (36), 1:2-Ljubičić (52), 1:3-Ljubičić (74).
KURILOVEC (4-2-3-1): Kranjčec 5-Čurek 5, Ladović 5,5, Čunčić 5,5, I. Čolić 5 (od 46. Celiček 5)-Kovačić 5,5, Šarić 6-Horvat 6, M. Čolić 5 (od 46. Džaja 5), Hodak 5 (od 61. Brčić 5,5)-Brajko 5.
TRENER: Damir Biškup 5,5
ŠPANSKO (4-2-3-1): Gašparić 7-Zebić 7, Lovrić 7, Ivezić 7,5, Štignjedec 7,5-Guliš 7,5, Tuđen 7 (od 67. Lerotić 7)-Ljubičić 8, Jazvić 7, Šiprak 7 (od 75. Pranjić-Kaurin-)-Knez 7,5.
TRENER: Renato Jurčec 8
IGRAČ UTAKMICE: Ivan Ljubičić