FOTO Amerika visoko porazila Srbiju

Međunarodna utakmica između mladih reprezentacija U-14 (godište 2004.) Sjedinjenih Američkih Država i Srbije odigrana je danas na Gradskom stadionu (2×35 minuta) i završena je visokom pobjedom američke selekcije. Amerikanci su došli u vodstvo već u 2. minuti pogotkom Rotunda iz kaznenog udarca (dosuđen zbog prekršaja), a sredinom prvog poluvremena povećali su prednost preko Tantona, također pogotkom iz kaznenog udarca. Stalni pritisak američke selekcije rezultirao je trećim pogotkom u mreži vratara Davidovića u 30. minuti kada je odbijanac Osundina poslao u nebranjeni dio vrata (bio je to njegov četvrti zgoditak u četiri odigrane utakmice američke selekcije na Gradskom stadionu).

Dominacija američke selekcije nastavljena je i u drugom poluvremenu te je rezultirala novim pogotkom kada je Rotundo realizirao i 3. kazneni udarac (ispravno dosuđen zbog prekršaja) za 4:0. ‘Petardu’ u vrata selekcije Srbije smjestio je Jauregui u 55. minuti tako što je iz drugog pokušaja lagano poslao loptu preko vratara u donji kut. Selekcija Srbije samo je u pojedinim fazama susreta bila ravnopravan suparnik, ali u cjelini nisu se mogli ni trkački ni tehnički nositi s uigranim i razigranim Amerikancima.

Današnjom utakmicom američka reprezentacija je zaključila desetodnevne pripreme u Velikoj Gorici, odigrala je ukupno 4 utakmice: HNK Gorica (U-16) 2:1, BiH (U-15) 1:3, BiH (U-15) 1:2, Srbija (U-14) 5:0.

FIFA Međunarodna utakmica mladih reprezentacija

U-14 United States of America – U-14 Srbija 5:0 (3:0)

Gradski stadion. Gledatelja 100. Utorak, 15.05.2018., 11 sati. Sudac: Ivan Čužić. Pomoćnici: Dario Mužar i Josip Vitez. 4. sudac: Admir Hasanović (svi Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Rotundo (2-11m), 2:0 – Tanton (18-11m), 3:0 – Osundina (30), 4:0 – Rotundo (47-11m), 5:0 – Jauregui (55).

U S A: Seger, Tanton, Leone, Hot, Jauregui, Rotundo, Reynolds, Osundina, Booth (cap.), Craig, Elizalde (još su igrali: Allen, Lambe, Rokas, Brummett, Quintos, Alvarez, Rodriguez, Levi). Coach: Clint Peay.

SRBIJA: Davidović, Trninić, Milanov, Stojanović, Miraljemović, Drobnjak, Kabić (cap.), Baždar, Smiljković, Milosavić, Trifunović(još su igrali: Stevanović, Ćelić, Ognjenović, Mulić, Đorđević, Tabaković, Stojković). Izbornik: Goran Radević.