Sjajni Kapusta odveo Goricu do visoke pobjede, sad je vrijeme za – Zadar

Četiri i pol minute bilo je potrebno košarkašima Gorice da se pošteno zagriju u dvorani u Trnskom, domaći Bosco u tim je trenucima bio u prednosti, a onda je krenulo… Do kraja prve četvrtine momčad Josipa Sesara zabila je 19 koševa, primila samo dva i – riješila utakmicu. Nakon dramatične, doslovno vatrene završnice (gostujući navijači zapalili su vatru u dvorani) i bolnog poraza protiv Šibenika tjedan dana ranije, ovakva je utakmica došla Goričanima kao najbolje moguće sredstvo za smirenje…

U tom je porazu od Šibenika neuobičajno slabu partiju odigrao playmaker Borna Kapusta, ostao je tad na jednom jedinom poenu, ali ovoga puta debelo se iskupio. Ubacio je 21 koš, uz četiri trice, a tome je dodao i devet asistencija, pet skokova i četiri ukradene lopte. Sjajan, fenomenalan učinak Kapuste, kojeg su slijedili i ostali – Marko Baković ubacio je 15 koševa uz sedam skokova, Ivanu Majcuniću za 15 koševa bilo je dovoljno 18 minuta na parketu, a Ljubo Prgomet dodao je 14. Sasvim dovoljno da sve prođe praktički bez ikakvog uzbuđenja.

Nakon što je prvu dionicu zaključila sa 16 koševa viška, Gorica je do poluvremena još malo povećala tu prednost, otišla na odmor sa 50-31, a nakon tri minute nastavka otišla je i na velikih plus 26. Najveća prednost zabilježena je nešto više od četiri minute prije kraja, kad je semafor pokazivao apsolutno nedostižnih 89-61. Na kraju je završilo na 23 razlike s protivnikom koji je u prvom dijelu prvenstva iz Velike Gorice ispraćen s minus 30.

Nakon ove pobjede Gorica je na omjeru 5-9, to je dovodi na osmo mjesto na tablici, a sljedeći vikend donosi novi veliki izazov. U našu dvoranu dolazi Zadar, u kojem su sigurno svi svjesni kako idu na gostovanje na kojem su ove sezone “nastradali” i Cibona, i Split. Nema sumnje da će Josip Sesar znati pripremiti svoju momčad za jedan ovakav susret, a bilo bi lijepo da njegovim košarkašima pomogne i što više navijača…