Jelačić peticom umirio Bunu

Jelačića je kao trener vodio Ivica Burić koji je pojasnio gdje je glavni strateg Stiven Žitnik.

– Poslali smo ga na doškolovanje u Grčku jer nismo zadovoljni našom gol razlikom (bila je 20-2) -našalio se Burke.

Žitnik i jest, kažu oni neskloni zezanciji, boravio u Grčkoj ali na službenom putu. A Burić se morao nervirati u prvom poluvremenu kontra tada solidne Bune iz Male Bune. Uspavanka je trajala do 44. minute kada je Antoni Prizmić s desna odlično ubacio a Marko Rus glavom spustio loptu u bliži kut za 1-0 za vodeći na ljestvici Jelačić. Početkom drugog poluvremena u igru je “morao” super iskusni i legendarni Joža Matejčić i u 53. minuti u kaznenom prostoru Bune srušen je Dominik Mršić a iz kaznenog udarca Rus je mirno pogodio i utakmica je praktički bila odlučena.

U 68. minuti na sceni je Matejčić. Zavaljao je u kaznenom prostoru čuvara i poslao ga u nepoznato a onda loptu servirao Damiru Matkoviću (sinu negdašnjeg majstora Nine) koji mirno pogađa za 3-0. Tri minute kasnije Josip Miletić pogađa direktno iz kornera za 4-0 a konačni rezultat napravio je Matejčić na prekrasnu asistenciju Prizmića. Jelačić je i dalje vodeći s maksimalnih 15 bodova i još uvijek boljom gol razlikom od bodovima poravnatog Mraclina koji je protiv Ostrne utrpao desetku.

JELAČIĆ – BUNA 5-0

VUKOVINA Igralište Jelačića. Igrano 18. rujna 2019. od 17 sati. Gledatelja 50. Sudac: Filip Krznarić (Zagreb). Pomoćnici: Tihomir Bratković (Velika Gorica) i Matej Mrkoci (Mraclin). Delegat: Zvonimir Sedmak (Lukavec).
STRIJELCI: 1-0 Rus (44), 2-0 Rus (53-11 metara), 3-0 D. Matković (68), 4-0 Miletić (71), 5-0 J. Matejčić (77).
JELAČIĆ (4-2-3-1): Sakač-Prizmić, Ivanjko, Sabljak, Godinić-Jambrešić (od 46. J. Matejčić), Nikić-Mršić (od 62. D. Matković), Relota, Miletić (od 72. Jambrečina)-Rus.
TRENER: Ivica Burić
BUNA (4-2-3-1): Marijanović (od 46. F. Rak)-N. Šebek, M. Šebek, Huđber, K. Lučan (od 62. Sremić)-Vujnović, Cavrić-M. Kovačić, I. Rak, Rovišan-R. Lučan (od 75. Muža).
TRENER: Danijel Škojc
IGRAČ UTAKMICE: Marko Rus