FOTO Tri pogotka Marina Ćurića za pobjedu Lomnice u Mičevcu

09.11.2019. Mičevec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 13. kolo: NK Klas – NK Lomnica (Donja Lomnica). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lomnica je po teškom i blatnjavom terenu pobijedila u Mičevcu zahvaljujući boljoj igri i trostrukom strijelcu Marinu Ćuriću. Gosti su se bolje snašli u otežanim uvjetima za igru i u 9. minuti Štuban je bio u vrlo izglednoj prigodi za pogodak, ali nije bio dovoljno precizan. Ćurić je u 13. minuti s ruba kaznenog prostora pogodio mrežu za vodstvo 0:1. Samo tri minute kasnije Ćurić skoro s istog mjesta prizemnom loptom pogađa suprotni kut vratara Tomića koji je zakasnio s intervencijom za 0:2! Na suprotnoj strani Majić iz slobodnog udarca s tridesetak metara pogađa gredu.

Obrana Klasa bila je u rasulu i već u 29. minuti Ćurić ubačaj iz kornera posprema u mrežu za 0:3(!!), a isti igrač u 39.minuti ne koristi zicer za novi pogodak, promašio je prazna vrata. Domaći se ipak nisu predavali i smanjili su u 42. minuti kada je Vidaković nakon ubačaja iz slobodnog udarca odbijanac pospremio u mrežu za 1:3.

Klas je početkom drugog poluvremena krenuo agresivnije i u 52. minuti postiže drugi pogodak preko Kundiha, koji je u padu ubačaj Đukića glavom sproveo u u suprotni kut za 2:3. Domaći ipak nisu uspjeli do kraja izjednačiti, jer su se gosti mudro branili, odlično je odigrao Bubalo. Lomnica je prijetila iz kontranapada, kontrolirala je zbivanja na travnjaku i zasluženo pobijedila.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 13. kolo

NK Klas – NK Lomnica (Gornja Lomnica) 2:3 (1:3)

Mičevec. ŠRC Mičevec. Gledatelja 70. Subota, 09.11.2019., 14 sati. Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica). Pomoćnici: Nikola Šimunović (Velika Gorica) i Matej Mrkoci (Mraclin). Delegat: Ivica Mađer (Obedišće). Strijelci: 0:1 – Ćurić (13), 0:2 – Ćurić (16), 0:3 – Ćurić (29), 1:3 – Vidaković (42), 2:3 – Kundih (52).

KLAS: Tomić, Butković (od 38. Đukić), Peko (od 59. Božarov), Bučarić, I.Sviličić (od 79. Jerković), Kundih, Bedeković (od 46. Štefanac), Fišer (cap.), Majić, Zrilić (od 84. Knežević), Vidaković. Trener: Dragan Karanović.

LOMNICA: Pogledić, Gršić (cap.), Jukić-Sunarić, Dijanežević, Štuban (od 69. Dittrich), Ćurić, Vrdoljak, Bubalo, Omazić (od 69. Gelo), Kovačević, Antunović (od 62. Čolić). Trener: Romano Župetić.