Jelačić s jakim snagama na klupi, Ostrna s deset komada u mreži

Vukovi trenera Stivena Žitnika iz Vukovine bili su i prije utakmice veliki favoriti za pobjedu, ali malotko od prisutnih je očekivao u prvih 45 minuta osam lopti u mreži gostiju. Još ako spomenemo da su na klupi za pričuve sjedili standardni kapetan Joža Matejčić, majstor iskusni Marko Rus, atraktivni Argentinac Roman Galinsky, zatim Cvek Šekuljica, Orešković, Jambrečina, Srbelj…. Netko je na početku kazao, jača klupa od onih na igralištu.

Ali nije bilo tako. Momčad koju je na teren poslao Žitnik je oduševila. Krenuli su dečki u crnim dresovima uraganski i bilo je velikog posla za izvjestitelje. Sve je krenulo slobodnjakom Josipa Miletića negdje s 28 metara. Lopta je u blizini desnih rašlji zatresla gredu iznad ispruženog vratara Mandića, kojeg je odbijanac pogodio u letu i lopta je završila u mreži. Za 2-0 tri minute kasnije opet je zabio Miletić a asistirao Damir Matković.

U 20. minuti srušen je Ivan Jambrešić za kazneni udarac, a siguran realizator bio je imenjak mu Smok. Matković je asistirao i Dominiku Mršiću u 23. minuti za 4-0 i pitanje pobjednika bilo je praktički riješeno. Banovi, međutim, nisu stali i nemilice su trpali dalje. U 28. minuti Miletić je usprintao iz drugog plana, provukao vrataru loptu kroz noge i s njom ušetao u nečuvana vrata. Prekrasno je bilo i proigravanje Matea Nikića za dobro postavljenog Mršića u 31. minuti i bilo je 6:0. Odmah zatim u strijelce se upisao i desni bočni Antoni Prizmić nakon solo dionice. Bila je to prava rapsodija, koja je trajala nešto više od pola sata, za visokih 7:0!! Prije odmora zabio je i Nikić plasiranim udarcem uz desnu vratnicu.

Od 46. minute u igru domaćih odmah su ušli J. Matejčić, Rus i Galinsky, i novi pogodak Jelačića čekao se samo pet minuta. Zabio je dotadašnji asistent Damir Matković. Nakon 9-0 Jelačić je ipak usporio. Gosti su došli do daha i nekoliko puta ozbiljno zaprijetili, a rezultat je smanjio Josip Jambrek u 67. minuti. Do kraja, dogodio se još samo jedan pogodak, a strijelac je po drugi put bio Matković.

U sljedećem, 14. kolu, Jelačić opet igra doma, protiv Meštrice, i novom pobjedom može osigurati jesenski naslov.

JELAČIĆ – OSTRNA 10-1
VUKOVINA Igralište Jelačića. Gledatelja 50. Sudac: Jurica Huzjak (Zagreb) 7. Pomoćnici: Tihomir Bratković i Davor Merkaš (oba iz Velike Gorice). Delegat: Željko Stepanić (Velika Gorica).
STRIJELCI: 1:0 Miletić (8), 2:0 Miletić (11), 3:0 Smok (20-11m), 4:0 Mršić (23), 5:0 Miletić (28), 6:0 Mršić (31), 7:0 Prizmić (32), 8:0 Nikić (41), 9:0 D. Matković (50), 9:1 Jambrek (67), 10:1 D. Matković (72).
JELAČIĆ (4-4-2): Sakač 7 – Prizmić 7,5, Ivanjko 7, Sabljak 7,5 (od 58. Cvek Šekuljica 6,5), Godinić 7 – Smok 7,5, Nikić 7,5 (od 46. Rus 7), Jambrešić 7 (od 46. J. Matejčić 7), Miletić 8 (od 78. Orešković-) – D. Matković 7,5, Mršić 7,5 (od 46. Galinsky 6,5). Trener: Stiven Žitnik 8
OSTRNA (4-4-2): Mandić 5 – Vešligaj 5, Kujundžija 5, Mušanović 5, Lacković 5 – Jambrek 6, Cik 5, Nestić 5, Sonarić 5 – Puretić 5, Rašković 5 (od 46. Tokić 5). Trener: Drago Boščić 5
IGRAČ UTAKMICE: Josip Miletić