Posavci se veselili u Novom Čiču

Gostujuću momčad je u Novo Čiče došlo bodriti više od 50 vrlo korektnih navijača i to je već bio prvi nagovještaj da dinamovcima neće biti lako. Posavec je kao trener vodio Darko Kučan dugogodišnji igrač Dinama Hidrela.

Igrano je po teškom blatnjavom terenu a netko od prisutnih je kazao da i spomenuta činjenica ide na ruku ili noge gostima iz Orla. Susjedski okršaj nije prezentirao nogometnu ljepoticu ali teške rovovske bitke je bilo u izobilju. Prigoda je bilo malo, u prvom poluvremenu nije upisana ni jedna.

Prvo veliko uzbuđenje dogodilo se tek u 52. minuti. Napadač Hidrela krenuo je s 20-tak metara prema vratima Gligorevića i onda je složen u blato. Dinamovci su tražili karton crvene boje a samo se zažutilo. Nekako je dojam da sudac iz Kuča nije kiksao. Iskusni Čunčić, zvani Zeko, nije kiksao ni deset minuta kasnije kad je igranje rukom gostujućeg igrača okarakterizirao kao kazneni udarac za plave.

Nikola Furić je bio siguran realizator za 1-0. Vodstvo Dinama trajalo je međutim samo nekoliko minuta jer je jedan odbijanac Tomislav Budinski pospremio u mrežu za 1-1. Rovovska neizvjesna bitka se nastavila a kad se igrala posljednja minuta Čunčić je opet vidio igranje rukom u kaznenom prostoru, ovaj put igrača u modrom dresu. Izvođač i strijelac za Posavec bio je Ivan Smolko za veliko slavlje momčadi i navijača iz Orla s desne obale Save.

DINAMO HIDREL – POSAVEC 1-2

NOVO ČIČE Igralište Dinama Hidrela. Igrano 24. studenog 2019. od 13.30. Gledatelja 100. Sudac: Tihomir Čunčić (Kuče) 7. Pomoćnici: Davor Merkaš i Tihomir Bratković (oba iz Velike Gorice). Delegat: Miro Magdić (Zagreb).

STRIJELCI: 1-0 Furić (63-11 metara), 1-1 T. Budinski (67), 1-2 Smolko (90-11 metara).

DINAMO HIDREL (4-4-2): Šimić 6-Hrkovac 6, Čurla 6, Vukadin 6, Kuzmić 6,5- Jurišić 6,5, Furić 6,5 (od 86. Zorić-), Hladni 6, Slivak 6-Blažević 6 (od 73. Pudić-), Pejak 6 (od 86. Ž. Josić-). Trener: Mario Kajinić 6.

POSAVEC (4-4-2): Gligorević 6,5-Radman 6,5 (od 90. Ivančić-), Mirenić 6,5, A. Breščaković 6,5, Župetić 6,5-M. Breščaković 6, Budinski 6, Smolko 7, Benković 6 (od 65. M. Kučan 6,5)-Ščrbak 6 (od 65. Denis Kučan 6,5), Lucin 6,5. Trener: Darko Kučan 7.

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Smolko