FOTO Mladost-Obrezina priprema se za županijsko finale

[]

08.06.2020. Obrezina. VNK Mladost – VNK Blato (Zagreb), prijateljska utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Veterani Mladost-Obrezine odigrali su jučer na igralištu u Obrezini prijateljsku utakmicu protiv Veteranske momčadi Blato (Zagreb) u sklopu treninga i priprema za županijsko finale. Prema riječima voditelja Mladosti Dubravka Šorše, ”finale za prvaka veteranskih momčadi Zagrebačke županije trebalo bi biti odigrano do kraja lipnja 2020. godine između Mladosti i Jaske. Vjerojatno će se igrati samo jedna utakmica, najvjerojatnije na neutralnom terenu, termin još nije dogovoren.”

Jučerašnja utakmica koju je Mladost izgubila (2:3) pokazala je da njeni igrači pokazuju slabosti u igri, njima nesvojstvene, ali razlog je uglavnom preduga pauza netreniranja odnosno neigranja izazvana pandemijom korona virusa. Raduje činjenica da su se skoro svi registrirani igrači pojavili na igralištu, svi su i igrali, izmjene su bile česte.

Blato je okončalo prvo poluvrijeme minimalnim vodstvom, ali sredinom drugog poluvremena domaći su svoj najbolji period utakmice okrunili s dva vrlo efektna pogotka. Izjednačio je Bogović udarcem iz trka s 18 metara, lopta se zabila u rašlje. Vodstvo Mladosti došlo je kao plod brze akcije i pravovremenog ubačaja Prše, loptu je na desetak metara u sredini šesnaesterca primirio Ferenček i zabio je pod gredu za 2:1. Ferenček je ubrzo iza toga propustio realizirati svoj prodor kroz sredinu terena, jer je završni udarac bio slab i lopta je završila u naručju vratara. Gosti su u završnici iskoristili dvije velike pogreške obrane domaćih i s dva pogotka došli do zaslužene pobjede.