FOTO Gorica s kombiniranim sastavom uvjerljivo u polufinale

[]

05.08.2020. Lukavec. Kup Zagrebačke županije 2019./2020. – 1/4 finale: NK Lukavec – HNK Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HNK Gorica je s kombiniranim sastavom uvjerljivo prošla u polufinale županijskog kupa protiv momčadi Lukavca, koja je cijelu utakmicu odigrala dobro i korektno. Prvoligaš je došao u vodstvo već u 10. minuti nakon akcije Dvornekovića i Spudića, a Gadže je prizemnim udarcem zabio loptu u bliži kut. Gorica je napadala preko bokova, ali ubačaji Čabraje odnosno Spudića bili su za nijansu prejaki odnosno neprecizni te je izostala realizacija. Dva puta je vratar Sučić spasio svoju mrežu odličnim intervencijama.

Glavninu posla u sredini terena za Goricu odrađivali su Babec i Čanađija, a Steenvoorden i Krizmanić čuvali su prilaze prema Kahlini. Gosti su u 45. minuti imali sreće, jer su domaći promašili zicer za izjednačenje.

Gorica je vodstvo povećala u 55. minuti pogotkom Šrolera nakon prodora i ubačaja Zorice. To je bio prijelomni trenutak utakmice, jer se četveroligaš otvorio i u razmjeni napadačkih akcija Sučić je morao i po treći put vaditi loptu iz mreže. Najbolji igrač utakmice Gojko Gadže je u 67. minuti skoro na identičan način, kao u prvom poluvremenu, podigao vodstvo na tri razlike zabivši loptu oštrim udarcem s ruba šesnaesterca u donji kut.

Lukavec je pokušavao doći do počasnog pogotka, ali Kahlina je bio siguran i u 80. minuti paradom je zadržao oštar udarac J. Grdenića, najboljeg igrača u redovima domaćina. Gledalište je bilo posve ispunjeno, srećom, lagana kiša je počela tek u završnici utakmice.

Kup Zagrebačke županije 2019./2020. – 1/4 finale

NK Lukavec – HNK Gorica 0:3 (0:1)

Lukavec. Igralište SRC Lukavec. Gledatelja 350. Srijeda, 05.08.2020., 18 sati. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić). Pomoćnici: Dominik Benković i Josip Vitez. Delegat: Stjepan Petrac (Gornja Lomnica). Strijelci: 0:1 – Gadže (10), 0:2 – Šroler (55), 0:3 – Gadže (67).

LUKAVEC: Sučić, Marko Grdenić, Kovačić (od 65. V. Borković), Mamić, Humeljak (od 58. Hanachi), L. Borković (cap.), Marijan Grdenić, Josip Grdenić (od 85. Matić), Ezgeta (od 26. Kaurin), Tuka, Krpečanec (od 58. Lagundžija). Trener: Slaven Batovanja.

GORICA: Kahlina (cap.), Spudić,, Steenvoorden, Krizmanić, Čabraja (od 60. Moro), Babec, Čanađija (od 71. Kalik), Šroler, Špikić (od 46. Zorica), Dvorneković (od 71. Ndiaye), Gadže. Trener: Valdas Dambrauskas.