FOTO Reprezentacije U-19 Qatara i Bosne i Hercegovine odigrale neodlučeno u prijateljskom meču

[]

27.09.2020. Velika Gorica. Qatar – Bosna i Hercegovina, prijateljska utakmica U-19 reprezentacija. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prijateljska utakmica U-19 reprezentacija Qatara i Bosne i Hercegovine odigrane bez gledatelja na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici završena je neodlučenim rezultatom. Qatar je djelovao u prvom poluvremenu trkački nadmoćno i s većim posjedom lopte, ali je BiH propustila u prvih desetak minuta dvije vrlo zrele prigode za vodstvo.

Visoki i rastrčani Pličanić pogodio je sa 7-8 metara u 10. minuti iskosa s desne strane vratnicu već svladanog vratara. Qatar je brzo prelazio u kontranapade i u 20. minuti došao je u vodstvo. Tabasideh je ubacio s desne strane, kapetan Alhadhrami je u letu na prvoj vratnici loptu glavom sproveo u mrežu. Nakon vodstva igrači Qatara su, zadovoljni rezultatom, uživali u kontroli lopte i tehničkim finesama te nisu više bili napadački agresivni.

Nakon odmora reprezentativci BiH-a su ipak polako uspostavljali ravnotežu, pogotovo nakon brojnih izmjena na obje strane. U završnici su uspjeli izjednačiti pogotkom Drine u 88. minuti.

Međunarodna prijateljska utakmica U-19 reprezentacija

Qatar – Bosna i Hercegovina 1:1 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Bez gledatelja. Nedjelja, 27.09.2020., 16 sati. Sudac: Nikola Meić. Pomoćnici: Ivan Mihalj i Josip Vitez. Četvrti sudac: Petar Jerbić (svi Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Alhadhrami (20), 1:1 – Drina (88).

U-19 QATAR: Balideh, Yousif, Elsadig, Kadira, Azadi, Tabasideh, Alhadhrami (cap.), Binsabaa, Al-Sulaiti, Taha, Madjer. Head coach: Lucas Nardi.

U-19 BOSNA i HERCEGOVINA: Manojlović, Janković, Husić, Beća (cap.), Šilić, Tahrić, Jusupović, Čavić, Popara, Pličanić, Paležnica. Izbornik: Slaven Musa.