Jelačić oplodio pobjedu u Rakovom Potoku i doma sredio Svetu Nedelju

[]

Trener Jelačića Stefan Rajić imao je smrtni slučaj, pa je momčad vodio zamjenik Marin Rakuljić. Oba su dan ranije zajedno odradili trening s momčadi i sve je bilo precizno usuglašeno oko vođenja momčadi. Pokazuje to i rezultat.

Gosti su krenuli napadački i ambiciozno, ali i nekonkretno. Jelačić je pak organizirano kombinirao i opasno ubadao. U 13. minuti “vukovi” iz Vukovine su izveli korner s desne strane tako da je Mateo Nikić podvali loptu utrčalom paralelno s gol linijom Antoni Prizmiću, ovaj je pak precizno ubacio, a super iskusni stoper Saša Sabljak se glavom naklonio i pogodio za 1:0.

Za 2:0 Matea Nikića je dubinski proigrao Ivana Smok koji ulazi u 16 metara, lažnjakom prebacuje loptu na desnu nogu i gađa suprotnu takozvanu malu mrežicu.

Na poluvremenu gosti su mijenjali tri igrača, ali bez efekta. U 53. minuti Josip Miletić šalje loptu Krešimiru Pajdić koji puca po golu, golman odbija a odlično prati akciju Marko Rovišan i zakucava u nečuvana vrata. Efekta kontra Jelačića dogodila se u 59. minuti. Nakon kornera Svete Nedelja, Sabljak izbija loptu glavom do Prizmića koji juri kontru, dodaje Josipu Miletiću u 16 metara, a ovaj odigrava povratnu za Smoka i bilo je već 4:0.

U 88. minuti gost Nikica Brujić prima loptu na 35 metara, obrana Jelačića je neodlučna i bez duela ga pušta u kazneni prostor, a ovaj iskusni majstor zabija u suprotni kut za konačnih 4:1. Nakon utakmice javio se i predsjednik Jelačića Saša Matejčić iz svojeg toplog doma.

– Dečki su u formi i super pripremljeni pa predviđam da polusezonu finiširamo bez poraza – optimist je “prezident” Jelačića.

JELAČIĆ – SVETA NEDELJA 4:1

VUKOVINA Igralište Jelačića. Bez gledatelja. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić) 7. Pomoćnici: Ivan Lacković (Jablanovec) i Danijel Horvatić (Zaprešić). Delegat: Branko Kalinski (Gradec).

STRIJELCI: 1:0-Sabljak (13), 2:0-Smok (38), 3:0-Rovišan (53), 4:0-Smok (59), 4:1-Brujić (88).

JELAČIĆ: Marković 7, Rovišan 7,5 (od 69. Godinić-), Smolković 7,5, Sabljak 7,5, Jambrešić 7 (od 46. Krasnić 7), Smok 8, Mihanović 7,5, Mateo Nikić 7,5 (od 85. Antonio Nikić-), Miletić 7, Pajdić 7 (od 69. Nezirović-), Prizmić 7.
Trener: Stefan Rajić 7,5

SVETA NEDELJA: Ž. Kovačić 5,5, Adžaga 5 (od 46. Bojić 5,5), Burnik 6, Leskovar 6, Žabić 5 (od 46. Matošević 5,5 ), Bišćan 6, Jurić 5 (od 46. Gavran 5,5), Višić 5,5 (od 65. Vicić-), Brujić 7, Mišura 5,5, Filipović 5,5.
Trener: Damir Kovačić 5,5

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Smok