[]

15.12.2020. Velika Gorica. Kup Krešimira Ćosića – 1/8 finala: KK Gorica -KK Split. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Košarkaši Gorice nisu se uspjeli plasirati u završno natjecanje Kupa Krešimira Ćosića (‘Final 8’), poraženi su od Splita 80:90. Goričani su samo u prvoj trećini, u prvih sedam minuta imali prednost, 12:2 bilo je nakon početnih 4 minute, 14:13 nakon 7 minuta. Serijom 21:4 Split je završio prvu dionicu s prednošću od 7 poena – 16:23! Na isteku 13. minute domaći su imali minus 10 (21:31), uslijedila je druga minuta odmora i Gorica je okrenula na 40:39. To je bilo posljednje vodstvo momčadi trenera Sesara u ovom susretu, na odmor se otišlo s prednošću Splita 44:47.

Splitska momčad je u 3. četvrtini imala stalno vodstvo (49:57, 55:62), domaćin se uspio u dva-tri navrata približiti na 2-3 razlike, ali preokreta nije bilo. Gosti su i u zaključnoj četvrtini znalački branili svoju prednost (62:69, 65:71), čak i kada je Gorica tricom Kapuste stigla do 70:71. Pri rezultatu 77:78 za Split pogađa Luković za tri poena (77:81) i pokazalo se da je to bio prijelomni udarac. Dramatične završnice nije bilo, jer Gorica nije uspjela anulirati zaostatak od 6 poena u posljednje dvijeipol minute (77:83, 37’28”).

Goste je predvodio odlični Blaž Mesiček s 24 poena, vrlo dobri Marin Marić i Sani Čampara sa po 18 poena te Toni Perković (12). Kod domaćih dvoznamenkasti su samo Karlo Uljarević (11) i Krešimir Ljubičić (10).