[]

22.12.2020. Velika Gorica. Paket24 Premijer liga – 6. kolo: HRK Gorica – RK Poreč. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rukometaši Gorice su poraženi u odgođenom susretu 6. kola protiv Poreča, nakon teško objašnjivog obrata, iako su imali dobitak na dlanu! Deset minuta prije kraja utakmice sastav domaćina imao je vodstvo 19:15 i činilo se da su bodovi već osvojeni. Momčad iz Poreča u 50. minuti smanjuje na 19:16, ali na suprotnoj strani sedmerac za domaće. Domagoj Grizelj olako promašuje vrata, a kreator igre Poreča Vedran Mataija u slijedećih pet minuta kao mađioničar pogađa mrežu dva puta, pronalazi svoje suigrače na zicerima koji sigurno poentiraju i u 55. minuti prvi puta su igrači trenera Ilije Lovrinovića u vodstvu – 19:20!

Minutu kasnije već je 19:21, Lucian Bura promašuje sedmerac i umjesto smanjenja zaostatka na samo jedan pogodak, slijedi pogodak Tonija Vinkovića u 58. minuti za 19:22!! Gorica je nokautirana, nakon poraza protiv Zameta (31:37) izgubljena je i druga utakmica na domaćem parketu.

Gorica je u prvom poluvremenu dominirala (4:1, 8:4, 11:6), sjajno je branio Tomislav Sladoljev. Trener Andrija Nikolić će morati potanko analizirati teško objašnjivi pad koncentracije svojih igrača u drugom dijelu utakmice.

Trenutni poredak: 1. Gorica 16 (11 7 2 2 297:265 16), 2. Sesvete 15 (11 7 1 3 319:280 15), 3. Poreč 14 (10 7 0 3 285:258 14), 4. Varaždin 13 (8 5 3 0 200:177 13). …