[]

24.03.2021. Velika Gorica. Hrvatski rukometni kup – 1/8 finala: HRK Gorica – PPD Zagreb. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rukometaši Gorice su očekivano izgubili od Zagreba višestrukog (vječnog) prvaka Hrvatske u 1/8 finala Hrvatskog kupa. Ipak, nije bilo to tako glatko kako bi se moglo zaključiti iz konačnog rezultata. Istina, domaći nisu bili niti jednom u vodstvu, ali su uspijevali držati priključak.

Sredinom prvog poluvremena gosti su imali tri pogotka razlike (4:7), nakon 7:9 slijedi 7:12, ali do odlaska na odmor zaostatak je smanjen na 10:12. Gorica je do polovice drugog dijela igrala posve ravnopravno s državnim prvakom i u 39. minuti izjednačila 15:15. Pet minuta kasnije još je uvijek bilo neodlučeno (17:17) i tada Zagreb s tri vezana pogotka (17:20, 47′) pravi odlučujuću razliku za konačnu pobjedu.