[]

09.05.2021. Gornja Lomnica. Prva županijska nogometna liga Skupina Istok – 24. kolo: NK Meštrica – NK Kupa (Pokupsko). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Derbi 24. kola između Meštrice i Kupe završen je bez pobjednika, a rezultat 1:1 je približno realan ishod susreta u kojem su obje momčadi imali podjednake faze u kojima su diktirali događanja na terenu.

Gosti iz Pokupskog prvo poluvrijeme završili su s prednošću od jednog pogotka nakon udarca iz kuta u 39. minuti i pogreške vratara Ivana Mihalinčića, koji nije dohvatio loptu i Kristijan Blažinčić je glavom loptu smjestio u nebranjeni dio mreže. Prema svemu što su akteri prezentirali vodstvo lidera u prvom dijelu susreta bilo je zasluženo.

Nakon odmora igra Meštrice je uvođenjem Ivana Matanovića u veznu liniju postala smislenija i po suparnika opasnija. Domaći su izjednačili u 64. minuti nakon ubačaja iz kuta i stvorene gužve, najbrže je reagirao Matej Hanžek čiji je udarac izbacio iz vrata Dubravko Kušević, ali lopta je već bila prešla gol crtu (pomoćni sudac je odmah pokazao na centar). Dvije minute kasnije na drugoj strani Ivan Šandor ne koristi zicer, njegov udarac odbio se od vratnice u teren.

Prva županijska nogometna liga 2020./2021., 24. kolo

NK Meštrica – NK Kupa (Pokupsko) 1:1 (0:1)

Gornja Lomnica. Igralište: ŠRC Gornja Lomnica. Gledatelja: -. Nedjelja, 09.05.2021., 11 sati. Sudac: Tin Krečak (Velika Gorica). Pomoćnici: Filip Krznarić (Zagreb) i Tihomir Bratković (Velika Gorica). Delegat: Željko Stepanić (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Blažinčić (39), 1:1 – Hanžek (64).

MEŠTRICA: I.Mihalinčić (cap.), I.Šimunović, Radaš, G.Mihalinčić (od 46. Matanović), Hanžek (od 74. Bartolović), Augustić, Britvec, Skorin (cap.), Šečić, Galović, Habuš (od 19. Orečić). Trener: Matija Šimunović.

KUPA: Kušević, M.Petković, Kostadin, Ti.Sečenj (od 46. Turković), Vranešić, I.Petković, Poturica (od 52. Bašić), Blažinčić, Brajković (cap.), Belečić (od 80. Zlodi), Šandor. Trener: Miroslav Lukinić.

Rezultati 24. kola (09.05.2021.): Posavec – Ban Jelačić 1:0, Lonja – Milka Trnina 3:2, Dinamo Hidrel – Buna 0:0, Meštrica – Kupa 1:1, Gaj – Ostrna 2:1, Kloštar – Dubrava 2:1, Zvekovac – Mladost (O) 0:3 (b.b.).

Redoslijed: 1. Kupa 49 (22 15 4 3 47:20), 2. Mladost (O) 47 (22 15 2 5 55:14), 3. Meštrica 44 (23 13 5 5 54:26), 4. Kloštar 44 (23 13 5 5 44:23), 5. Vatrogasac (K) 39 (22 12 3 7 46:29), 6. Ban Jelačić 37 (22 11 4 7 46:36), …