[]

Lekneno. Kup Grada Velike Gorice – polufinale: NK Posavec – HNK Gorica (juniori). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nogometni klub Posavec iz Općine Orle izborio je plasman u finale Kupa Grada Velike Gorice 2021! Član 1. ŽNL-e skupina Istok nadigrao je i zasluženo pobijedio juniorsku selekciju goričkog prvoligaša. Iznenađenje? Ne, uopće nije.

Od početka su igrači Posavca bili jedinstveni u želji da se plasiraju u završnicu velikogoričkog kupa, bili su čvrsti u duelima, velikom borbenošću pokrivali su neke tehničke deficite. Ipak, mladi igrači Gorice iskoristili su sredinom prvog poluvremena brzi kontranapad i Vujičić je nadmudrio vratara Andrijanića i plasirao loptu u donji kut za 0:1.

Domaći su izjednačili u 34. minuti iznenadnim i s(p)retnim pogotkom Jambrešića čija je visoka parabola završila u rašljama iznenađenog Krajine. Samo četiri minute kasnije Bencek je ‘osvanuo’ u goričkom petercu i mirno plasirao loptu u donji kut za 2:1. Gorička obrana djelovala je vrlo nesigurno i nakon jednog ubačaja iz kuta i nastale gužve u 43. minuti, Budinski je na drugoj vratnici zahvatio loptu i pogodio nebranjeni dio vrata – 3:1!

Nastavak susreta nije donio promjenu rezultata, Goričani nisu uspjeli nadmudriti obranu domaćih, a ono što je prošlo stopere sigurno je rješavao Andrijanić. Posavec će finalu igrati s pobjednikom susreta Mraclin – Lukavec. Domaćin je  Mraclin (srijeda, 26.05.2021., 18 sati).

Kup Grada Velike Gorice – polufinale

NK Posavec (Orle) – HNK Gorica (juniori) 3:1 (3:1)

Lekneno. Gledatelja: -. Srijeda, 12.05.2021., 17:30 sati. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćnici: Danijel Rožić i Matija Šulentić (oba Velika Gorica). Delegat: Stjepan Petrac (Gornja Lomnica). Strijelci: 0:1 – Vujičić (23), 1:1 – Jambrešić (34), 2:1 – Bencek (38), 3:1 – Budinski (43).

POSAVEC: Andrijanić, Bencek, M.Breščaković (cap.), Budinski, Smolko (od 90. Lucin), J.Breščaković, Jambrešić, Dan. Kučan (od 50. Avgustinović), Den. Kučan, Rajner (od 82. M.Kučan), Dar. Kučan (od 63. Duvnjak). Trener: -.

GORICA: Krajina Džemaili, Žuljević, Drezga (cap.), SCHubert, Skrbin, Isaković, Pušić (od 70. Zebec), Banić, Quni, Vujičić (od 80. Rus). Trener: Mensur Mujdža.

Kapusta: “Bilo je teško”