OK Gorica ispala od Mladosti, ali je osigurala elitni razred Prve lige

Četvrtfinale doigravanja za prvaka u prvoj odbojkaškoj ligi

odbojka muski IMG_0343
Odbojkaši Gorice, koji su poslije smjene trenera Jurice Antića, ostatak prvenstva igrali kao preporođeni, nisu ni u drugoj utakmici uspjeli pobijediti HAOK Mladost iz Zagreba. Na domaćem parketu nove gradske dvorane, OK Gorica je u petak 26. ožujka izgubila s 3:0 (18:25, 22:25, 15:25), istim rezultatom kao i pred dva dana u Zagrebu.

Pred više od 150 gledatelja, OK Gorica je u prvom setu stalno zaostajala 4 – 6 poena i ta se razlika održala do kraja. U drugom setu je domaćin pružio vrlo snažan otpor. Bilo je neizvjesno sve do 21: 21, ali je iskustvo Mladosti presudilo. U trećem setu Gorica je odlično krenula. Povela je sa 7 : 5, ali onda je Mladost napravila seriju 11 : 1 i sigurno završila susret. Usprkos porazu, odbojkaši Gorice će se iduće godine natjecati među 8 najboljih hrvatskih momčadi.

Utakmicu su vrlo dobro vodili glavni sudac Tin Vedriš i drugi sudac Tomislav Adamek, a delegat je bio Tomislav Kramar.

Za OK Goricu nastupili su: Zaimović, Šulc, Goga, Dumbović, Humski, Burtul (L) i Bertuš. Trener: Nikola Jugo

HAOK Mladost: Benić, Orešković, Mudrovčić, Martinko, Nikačević, Mrakužić (L), Strahija, Vujović, Šmitlehner, Zelenika, Peterlin i Rendić. Trener: Tomislav Nišin