Košarkaši Gorice doživjeli prvi poraz u Ligi za ostanak

KK Gorica – KK VROS Osijek 84:86 (23:19, 25:26, 13:17, 23:24)

Dvorana Srednjih škola. Gledatelja 150. Suci: Siniša Herceg (Zabok), Jelena Tomić (Zagreb), Goran Rogić (Zagreb).

KK GORICA: Majcunić, Ušić 20, Krasić 10, Lebo 1, Rogić 22, Gazić 3, Petrović 20, Joksimović, Kuga 2, Herendić 2, Lončar 4, Pešut. Trener: Zvonimir Kovačević.

KK VROS OSIJEK: Mežnarić 14, Došen 15, Tončinić 26, Bičvić 8, A.Šarac 23, Turalija, J.Šarac, Buljubašić, Pandurić, Krajina. Trener: Vladimir Krstić.

Gorica nije opravdala ulogu favorita i izgubila je prvu utakmicu u Ligi za ostanak. Gorica je dobila prvu četvrtinu i prednost je zadržala do poluvremena (48:45). Kada je sredinom treće četvrtine (24’33”) domaća momčad imala prednost od osam poena (57:49) izgledalo je da će bodovi biti glatko i lako osvojeni. Od tog trenutka Osijek kreira veliki preokret i za nešto više od četiri minute serijom 13:2 prelazi u vodstvo (59:62). Domaći su košem u posljednjim sekundama smanjili na 61:62.

DSC_0953
Početkom posljednje četvrtine Gorica još jednom ima vodstvo (64:62), gosti odmah uzvraćaju (64:68) i sigurno drže prednost (69:74, 71:76). Kada je semafor 1’37” prije kraja pokazivao 74:83 činilo se da je za domaće susret bio izgubljen, ali tada počinje dramatična završnica. Igrači Osijeka griješe s linije slobodnih bacanja, Goričani pogađaju otvorene šuteve i šest sekundi prije kraja pri rezultatu 84:86 imaju napad za produžetak odnosno pobjedu. Šut Roka Rogića sa zvukom sirene pogađa obruč i bodovi odlaze u Slavoniju.

Kod Gorice su pored Rogića odlično odigrali David Ušić i Marko Petrović, a za pobjedu Osječana najzaslužniji su Filip Tončinić i Aljoša Šarac. Zanimljivo je da je trener gostiju Vladimir Krstić cijelu utakmicu odigrao sa samo šest igrača i samo se Nikola Turalija nije upisao u strijelce iako je na parketu proveo 22’15”.

Slijedeći susret Gorica igra u Šibeniku protiv KK Jolly JBŠ (12.travnja)