Žuti slavili u Buševcu

Nogometaši iz Mičevca pobijedili su u utakmici 24. kola JŽNL na vrućem terenu u Buševcu Polet  sa 1:0 i učvrstili vodstvo na tablici te time napravili možda presudni korak u osvajanju prvog mjesta. Utakmica se igrala po  kišnom vremenu i vlažnom i mekanom terenu gdje su oba takmaca nametnula visok ritam te je prvih 10-tak minuta provedeno u ispitivanju snaga. U 11. minuti na scenu stupa sudac Matoc i nakon međusobnog naguravanja u šesnaestercu Klasa dosuđuje kazneni udarac za domačina. Udarac izvodi Sučić i pogađa vratnicu od koje se lopta odbija u naručje i ovog puta odličnog vratara Schrenga. Nedugo zatim nakon prekršaja nad Serdarom na nekih 20-ak metara od gola Buševčana loptu uzima Nikola Furić i u stilu največih majstora prebacuje živi zid i skida paučinu sa gola domaćina. Bio je to gol, pokazat će se kasnije, vrijedan pobjede i tri boda. Nakon primljenog gola domaći igrači  svim snagama pokušavaju doći do izjednačenja i stvaraju nekoliko povoljnih prilika za gol koje ili promašuju ili im brani vratar Schreng. U drugo poluvrijeme domaći također ulaze sa željom da izjednače, ali igrači Klasa sve njihove pokušaje znalački odbijaju. Kad lopta pređe obranu Žutih, za Buševčane je gostujući vratar bio nepremostiva prepreka. Pred kraj susreta lijepu je priliku imao i Domagoj Bedeković, ali puca preko gola. Svi pokušaji domaćih do kraja susreta bili su neuspješni i Žuti su kraj dočekali uzdignutih ruku na radost svojih mnogobrojnih navijača koji su ovaj puta nadglasali domaće i na trenutke je izgledalo da se utakmica igra u Mičevcu. Na kraju su navijači Žutih uz buran aplauz i povike ‘Šampioni’ ovacijama ispratili svoje igrače i trenere. S ponosom mogu pogledati tablicu JŽNL i Klas na prvom mjestu što su oni svojim igrama itekako zaslužili. Serija bez poraza sa samo dva remija od prošle jeseni i dalje se nastavlja i igrači pod vodstvom trenera Marija Andračića i Miše Majurca suvereno marširaju ka prvom mjestu na kraju prvenstva. Uz kikseve prvih pratitelja (Sava Strmec izgubila od Savskog Marofa, Gradići igrali neodlučeno sa Vatrogascem) Žuti su se od prvih pratitelja na tablici odvojili šest bodova. Lijepo je ovih dana biti navijač Klasa. Ajmo Žuti do kraja……………….