Na otvorenju sezone u 3. HNL Središte, Kurilovec poražen kod kuće

['3 hnl', 'amateri', 'kurilovec', 'nogomet']

Na početku nogometne sezone u 3. HNL Središte, Kurilovec je bio domaćin ekipi Gaja iz Mača. Igralo se po oblačnom i prohladnom vremenu, na dobro pripremljenom terenu.

Obje ekipe ušle su u utakmicu više braneći svoja vrata nego što su pokušavali ugroziti protivnička, pa nije bilo puno prilika za pogotke. Za istaknuti je udarac Selmana glavom u 7. minuti susreta, ali je vratar gostiju Bobinec odbio loptu u korner iz kojeg se nije izrodilo ništa opasno za vratara gostiju. A u 10. minuti Haramustek je nakon jedne brze akcije pogodio prečku domaćeg gola, nakon čega se lopta odbila u polje, ali domaći su uspjeli otkloniti opasnost.

Kurilovec, 3. HNL Središte, 1. kolo, Kurilovec – Gaj Mače 0:1, detalj s utakmice. Foto: Zlatan Sever/V’Gradu

Najbolju priliku domaćin je imao u 23. minuti kada je izigrana obrana gostiju i lopta je došla do Tolja na nekih 16 m, s desne strane, on je pucao prizemno, ali nedovoljno jako ni precizno, tako da je vrlo dobri vratar Bobinec uspio loptu izbiti u korner.

U ostatku igre do poluvremena gosti su imali više od igre, ali uglavnom na sredini terena, bez veće prijetnje vrataru Išeku.

Drugi dio donio je dosta trke i duela na sredini terena, ali bez okomitosti i ozbiljnijih prijetnji prema vratarima. U 60. minuti jedan napad gostiju po lijevoj strani i lopta dolazi do Cvrtile koji ulazi u kazneni prostor gdje dolazi do duela sa Bakulom. Gostujući igrač pada, a sudac bez oklijevanja pokazuje na bijelu točku s koje je gostujuća desetka, Šaban bio neumoljiv i doveo goste u vodstvo. Domaći se nisu predavali, a najbliži pogotku bili su nakon kornera s desne strane, ali vratar gostiju nije se dao iznenaditi.

Pokušavali su Kurilovčani doći do gola gostiju, ali iskusna obrana Gaja igrala je dobro i nije dozvolila nikakvu ozbiljniju prijetnju prema Bobincu. A ni gosti iz Mača nakon vodstva nisu ugrozili domaćeg vratara Išeka, kao da su bili zadovoljni vodstvom.

Trener Kurilovca, Senad Harambašić pokušao je uvođenjem Beganovića i Armanda pojačati napad, ali u tome nije uspio.

Tijekom utakmice bilo je nekoliko oštrijih startova s jedne i druge strane, ali sve u sportskom duhu, bez namjere. U živoj, trkački dobroj utakmici, ali bez previše ljepote, iskusniji gosti pobijedili su mladu ekipu Kurilovca koja se srčano borila, ali to nije bilo dovoljno za nešto više. Potpuno zaslužena pobjeda gostiju, a mladoj ekipi Kurilovca, kojoj nedostaje iskustva, predstoje izazovni dani u prvenstvu.

3. HNL Središte, 2021./2022., 1. kolo

Kurilovec, SRC Udarnik. Subota, 28.08.2021., 17.30 sati. Gledatelja 100. Vrijeme oblačno i prohladno, teren dobar za igru.

Glavni sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa). Pomoćnici: Marina Neralić (Karlovac), Luka Sušanj (Ogulin). Četvrti sudac: Dominik Bujan (Guci Draganički). Delegat: Josip Stipković (Zagreb).

Strijelac: 0:1 – Martin Šaban (60 – KU).

NK Kurilovec: Leon Išek, Tomislav Grdenić, Stjepan Završki (C), Ante Radoš, Matija Bukvašević, Kristijan Popović, Matej Resler, Niko Tolj, Bakula Antonio (od 79′ Armand Bagramyan), Selman Đevad (od 77′ Mateo Beganović), Tomislav Marelja.

Trener: Senad Harambašić

NK Gaj Mače: Danijel Bobinec, Dino Postonjski (C), Tomas Vukadin, Jurica Sambol, Bruno Rihtar, Matija Benčić, Vinko Kotarski (od 65′ Karlo Deak), Filip Kovačić (od 46′ Dario Josipović), Tomislav Haramustek, Martin Šaban, Dino Cvrtila (od 71′ Nikola Biškup).

Trener: Vladimir Tuweg

Objava Na otvorenju sezone u 3. HNL Središte, Kurilovec poražen kod kuće pojavila se prvi puta na V'Gradu.