Uspješan nastup Karate kluba Velika Gorica na međunarodnom turniru u Rijeci

U sportskoj dvorani Zamet u Rijeci proteklog je vikenda održan veliki međunarodni karate turnir TAD CUP koji je okupio preko 700 natjecatelja iz Italije, Srbije, Slovenije i Hrvatske.

Karate klub Velika Gorica nastupio je na turniru sa 11 natjecatelja kadeta, juniora i U21 kojima je ovaj turnir poslužio kao priprema i provjera za državno prvenstvo. Ukupno su osvojili 6 medalja, od čega 2 zlata koje su osvojile Katja Braica i Matea Kordić, Vita Kučan bila je srebrna, dok su broncu osvojili Ema Filković, Matej Vuković i Nikola Huzjak.

Najviše natjecateljica, ukupno 24, bilo je u kategoriji kadetkinja +54 kg gdje su velikogoričani imali 3 predstavnice a najuspješnija je bila Ema Filković koja je sa 4 pobjede u 5 borbi osvojila broncu.

U Karate klubu Velika Gorica ističu zadovoljstvo prikazanom formom svojih natjecatelja pa s optimizmom očekuju i predstojeće Prvenstvo Hrvatske koje će se održati u Samoboru 23.-24.04.2022.