Uspješni rezultati mlađih kategorija Karate kluba Velika Gorica u Trbovlju i Varaždinu

[]

U subotu 03.12. održala su se dva karate turnira na kojima su nastupili velikogorički karatisti.

Ekipa kadeta i juniora vođena trenerom Tomislavom nastupila je u slovenskom Trbovlju na turniru koji je kvalifikacijski za nastup na idućem Europskom prvenstvu. Turnir je okupio 830 natjecatelja iz 112 klubova i 10 država a iz Karate kluba Velika Gorica nastupilo je 8 članova koji su bili uspješni osvojivši 5 brončanih medalja i sada im preostaje još jedan turnir u siječnju 2023.-e nakon kojeg će se znati putnici na Europsko prvenstvo.

Brončane medalje :

-Nikola Huzjak- kadeti +70kg, 3.mj.

-Matea Kordić- kadetkinje -54kg, 3.mj.

-Ema Filković- kadetkinje +61kg, 3.mj.

-Noel Jeromić- kadeti -63kg, 3.mj.

-Lucija Kirinić- juniorke -48kg, 3.mj.

Mlađa natjecateljska ekipa istog dana nastupila je u Varaždinu na Kupu Sv. Nikole koji je okupio 460 natjecatelja iz 60 klubova a među njima i 16 natjecatelja U14 uzrasta koji su ostvarili izvrsne rezultate osvojivši čak 16 medalja, od čega 4 zlata, 5 srebra i 4 bronce.

Ponosni smo da je karate klub Velika Gorica od ukupno 60 klubova u ukupnom poretku završio na visokom 5. mjestu.