Mlada košarkaška reprezentacija Hrvatske u dva susreta bolja od Njemačke

[]

Druga prijateljska utakmica košarkaških U-20 reprezentacija Hrvatske i Njemačke opet je završena pobjedom naše reprezentacije, koja je bila skoro u stalnom vodstvu. Hrvatska je početkom 2. četvrtine serijom 10:0 došla do prednosti od 10 poena i zadržala je do odlaska na odmor.

Gosti su od polovice 3. četvrtine agresivnom igrom prednost naše reprezentacije 59:47 do kraja dionice istopili na dva poena (65:63). Početkom završne četvrtine Njemačka je u periodu svoje najbolje igre došla i do kratkotrajnog vodstva u 34. minuti (69:71). Njihovo posljednje vodstvo (74:75) Hrvati su preokrenuli u 78:75 odnosno 81:77 (38’42”) i mirno priveli susret kraju za svoju drugu pobjedu.

Najistaknutiji u redovima Hrvatske bili su Vito Porobić (20 poena, 5 asistencija), Tomislav Mihael Buljan (15 poena, 10 skokova), Lovro Gnjidić (17) i Matej Bošnjak (15).

U redovima Njemačke istakli su se Tristan Da Silva (17 poena, 9 skokova), kapetan Malte Delow (15 poena, 8 skokova) te sa po 12 poena Maximilian Begue i Bent Leuchten.

Objava Mlada košarkaška reprezentacija Hrvatske u dva susreta bolja od Njemačke pojavila se prvi puta na 01Portal - Prvi u Zagrebačkoj županiji.