[]

Košarkaši Splita u gostima su pobijedili Goricu 78-71, u dvoboju 15. kola HT Premijer lige.

Nakon nekoliko minuta Splićani su počeli raditi razliku te su nakon prve četvrtine imali +5 (23-18), a polovicom druge Split je po prvi puta otišao na prednost veću od 15 poena (41-25). Do tada je nezaustavljiv za domaćina bio Darko Bajo koji je u tom trenutku imao 12 poena i šest skokova. Na poluvremenu je Split imao velikih 51-32.

No, u samo pet minuta nastavka Gorica se vratila te je serijom 15-2 izbrisala gotovo cijeli zaostatak, dok je nakon osam minuta treće dionice domaćin i poveo 57-56. Split je nakon toga ponovno pobjegao na deset poena prednosti, a Velikogoričani su se do kraja stalno vraćali, ali ne i potpuno preokrenuli rezultat po drugi put na ovom susretu. Koš za potvrdu gostujuće pobjede, za 76-71 petnaest sekundi prije kraja zabio je Perković.

Kod Gorice je Marko Baković ubacio 17 poena uz osam skokova, dok je Mate Kalajžić dodao 15 uz šest skokova i četiri asistencije. Splićane je nosio spomenuti Bajo s 23 poena i 11 skokova, dok je Roko Ukić dodao 10 uz pet skokova.

Objava FOTO: Gorica junački pali protiv Splita pojavila se prvi puta na 01Portal - Prvi u Zagrebačkoj županiji.