[]

Košarkaši Cibone opravdali su ulogu favorita u večerašnjem susretu u Velikoj Gorici, gdje su domaću Goricu porazili s uvjerljivih 85:70. Mogla je pobjeda gostujućeg sastava biti i uvjerljivija, no u završnim minutama domaći su košarkaši ipak uspjeli malo ublažiti poraz.

Prvo poluvrijeme nije sugeriralo takav rasplet, jer Goričani su na odmor otišli s minimalnom prednošću 37:35, nakon što su veći dio prvog dijela bili u prednosti. Utakmicu su Goričani otvorili sa 7:0, a većim dijelom druge četvrtine imali su pet koševa prednosti (33:28, 35:30, 37:32).

Prvi dio obje su momčadi bile nešto rezerviranije u šutu, no nastavak je donio daleko bržu i efikasniju košarku. Pogotovo sa zagrebačke strane, a kada su ušli su seriju s tribina se čulo i “Heja, Heja Cibosi” od strane malobrojnih Smogovaca.

Nakon što je Uljarević stavio tricu za domaće vodstvo 49:46 uslijedila je strašna serija Cibone 29:5, koja im je u 33. minuti donijela prednost od +21 (54:75). Tu je pitanje pobjednika bilo riješeno, a takav rasplet situacije omogućio je trenerima da priliku za igrom pruže svim igračima, pa je tako sa strane Gorice prve minute u seniorskoj košarci upisao mladi Stipe Perica.

U gostujućim redovima najraspoloženiji je s 18 ubačaja bio Toni Nakić, dok su po 12 pridodali Roko Prkačin i Danko Branković. Goričke strijelce sa 16 koševa predvodio je Karlo Uljarević.

HT PREMIJER LIGA-LIGA ZA PRVAKA, 6. KOLO
KK GORICA – KK CIBONA 70:85 (16:18, 21:17, 17:28, 16:22)
KK GORICA: Uljarević 16, Tomas 5, Kalajžić 15, Batur 2, Mašić, Perica, Cinac 12, Majić 3, Miloloža 2, Sokol 1, Baković 6, Kapusta 8. TRENER: Mladen Starčević
KK CIBONA: Popić 2, Prkačin 12, Gegić 11, Vildoza 1, Majcunić, Novačić, Gnjidić 11, Branković 12, Drežnjak 10, Krajnović, Reuvers 8, Nakić 18. TRENER: Gašper Okorn

Objava FOTO: Cibona u nastavku do uvjerljive pobjede kod Gorice pojavila se prvi puta na 01Portal - Prvi u Zagrebačkoj županiji.