[]

Sjajno košarkaško poslijepodne pružili su košarkaši Gorice i Cibone koji su u Gradskoj sportskoj dvorani odigrali zaostali susret 15. kola. Uspješniji su bili Cibosi koji su slavili s 94:90. Pobjeda gostiju potpuno je zaslužena, no sve pohvale zavrjeđuje i oslabljena domaća momčad, koja je danas bila lišena usluga Marka Bakovića.

Cibona je puno bolje otvorila susret te je na krilima Roka Prkačina već u osmoj minuti natjerala domaću klupu na minutu odmora (11;17). Do kraja četvrtine gledali smo šuterski raspoloženu jednu i drugo momčad tako da je na isteku desete minute semafor pokazivao 25:25. Prvo vodstvo domaća momčad ima u 14. minuti (30:29), a samo tri minute kasnije tricom Karla Uljarevića bilo je i najvećih +5 za Goricu (39:34). Pokazat će se kasnije kako je to bilo i posljednje vodstvo domaće momčadi, koja je na odmor otišla s tri koša zaostatka (44:47).

Pitanje pobjednika riješeno je sredinom treće četvrtine u kojoj Cibona gotovo pet minuta ostavlja domaću momčad na samo četiri ubačaja (45:59), što gosti iz Zagreba koriste za prvo dvocifreno vodstvo 69:58. Pokušala je domaća momčad u posljednjih deset minuta preokrenuti rezultat, no gosti su znalački sačuvali prednost za petnaestu ovogodišnju pobjedu.

Prvo ime susreta bio je kapetan Cibone Roko Prkačin koji je imao dvostruki učinak od 20 poena i 10 skokova, a uz njega dvocifren učinak u poena bilježe i Scott Reynolds (17), Mateo Drežnjak (13), Toni Nakić (13), Josip Bilinovac (11) i Damir Markota (11). Kod Gorice najefikasniji su bili Karlo Uljarević s 18 i Krešimir Ljubičić sa 17 poena.