[]

Mladost je u 5. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige zabilježila pobjedu protiv Strmca (Bedenica) boljom igrom u drugom poluvremenu i odličnom predstavom Ivana Hercigonje. Igra oba suparnika u prvom poluvremena bila je za brzi zaborav, jer jedina konstanta bila je nepovezanost akcija i učestala kriva predaja lopte.

Konkretne stvari na travnjaku počele su se događati nakon trostruke izmjene u redovima domaće momčadi. Jedan od trojice koji je ušao u igru u 52. minuti bio je Ivan Hercigonja kojeg nismo dosad imali prigode gledati u dresu Mladosti. Hercigonja je u desetak minuta dodirnuo loptu dva-tri puta i onda je u samo tri minute prelomio rezultat u korist domaćina.

Prvo je u 64. pobjegao obrani, u situaciji ‘1 na 1’ prevario vratara, i iskosa pogodio mrežu za 1:0! Samo tri minute kasnije Hercigonja nezadrživo prolazi lijevom stranom do korner linije i oštro ubacuje pred vrata, a Marko Ivančić samo postavlja nogu i lopta je u mreži – 2:0! Gosti su minutu kasnije iskoristili neopreznost domaćih i smanjili na 2:1.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021./2022., 05.kolo

NK Mladost – NK Strmec (Bedenica) 2:1 (0:0)

Obrezina. Igralište: ŠRC Obrezina. Gledatelja 70. Srijeda, 15.09.2021., 17 sati. Sudac: Mario Stanić. Pomoćnici: Filip Ačkar i Štefo Bićanić (svi Dugo Selo). Delegat: Mario Grdenić (Križ). Strijelci: 1:0 – Hercigonja (64), 2:0 – M.Ivančić (67), 2:1 – Bičak (68).

MLADOST: Miklec, B.Ivančić, M.Tadić (cap.), Perić (od 52. Jelić), D.Bedeković (od 52. Hercigonja), M.Ivančić, Periša, Pejak (od 62. Sudec), Grdić (od 77. Smajić), Kos (od 52. Šorša), Hren. Trener: Romano Župetić.

STRMEC: Plantić, Kranjec, K.Šilinić, Bičak, Ž.Bedeković (cap.), H.Šilinić (od 56. Bobinec), Posavec, Antolković, Baček (od 78. Vuk), Trčak, Novački. Trener: Miroslav Vuksanić.