Kurilovec i Lukavec opet rame uz rame

[]

Šest klubova iz Turopoljske ravnice u subotu 16. listopada odradilo je svoje prvenstvene obaveze. Bili smo na dvoboju Gorice i Istre 1961 pa vidjeli remi kojem se nismo nadali a bome ga nismo ni željeli. Malo se onako u sebi i ljutili ali nakon prospavane noći opet prihvatili činjenicu da je to samo nepredvidiv nogomet kojeg zbog toga i volimo. Baš ne volimo kad nam i suđenje nije po volji, recimo zbog neujednačenog kriterija i čudnih odluka na štetu jednih i drugih. Ali dobro, nije se ništa strašno dogodili i idemo dalje. Prava iskušenja za Goricu tek dolaze u smislu Hajduka na Poljudu pa Dinama doma. Uvijek u životu dolazi nova nada o kojoj je i noćas tako lijepo pjevala naša iskusna diva Gabica Novak. I bit će valjda opet nakon tekme druženja uz papicu i pivicu u lokalu nedaleko velikog Konzuma i raznih glasnih razmišljanja i razglabanja. Takav je nogometni život.

Naši predstavnici u 3. HNL središte opet su bodovima rame uz rame. Nakon međusobnog dvoboja prije osam dana Kurilovec se odvojio na + tri boda ali jučer je izgubio u Lučkom kod negdašnjeg trenera Perice Vidaka a Lukavec je na SRC Udarnik sredio favorizirani Karlovac 1919. Momčad trenera Senada Harambašića je u Lučkom vodila golom Reslera u 13. minuti i to držala do 65. minute kada je domaćin izjednačio iz kaznenog udarca. Pobjedonosni gol Lučko je zabilo u 81. minuti. Lukavčani su pak vodili 2-0 a jedini pogodak primili su 60. minuti.

U petom rangu Klas je opet izgubio 0-3 ali nije to baš bila jednosmjerna ulica. Rakov Potok je prvi zabio iz penala a dva preostala u 87. i 90. minuti. Jelačić je sigurno dobio Zrinski (o tome više na drugom mjestu naših stranica) a Turopolje Rakovec 3-0. Strijelci za momčad trenera Vlade Horvata bili su Anđelić (40), Čičak (51) i Jurica Jambrešić (71). Turopolje je igralo u sastavu: A. Budimir (od 85. Ogrić), Cavrić (od 77. Blagušević), Gjurašin, Križanac, Ceković, Karlović, Zdunić (od 66. J. Jambrešić), Herceg, Anđelić (od 85. Maričić), Čičak (od 83. Benke), Lučić i u redoslijedu se drži gornjeg doma. Trener: Vlado Horvat.