FOTO Rukometaši Gorice s 40 golova riješili derbi s Dubravom

[]

30.10.2021. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša – 08. kolo: HRK Gorica – RK Dubrava (Zagreb) 40:27. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je u 8. kolu Premijer lige – Liga A pobijedila Dubravu rezultatom 40:27 i s petom pobjedom pozicionirala se na 2. mjesto iza PDD Zagreba, a ispred Karlovca i Dubrave koji imaju po 8 bodova.

Derbi je bio samo u najavi, sve ostalo je bilo u znaku domaće momčadi, koja je od početka nametnula svoj stil igre u kojem su dominirali čvrsta obrana i strelovit napad. Gosti uopće nisu bili dorastao suparnik i već u 17. minuti gubili su s 9 pogodaka razlike (15:6)! Na kraju prvog poluvremena semafor je pokazivao 21:14, a više od polovice golova (11) postigao je najbolji strijelac Lige Lucian Bura.

Početkom drugog poluvremena Dubrava se nije uspjela spustiti ispod 7-8 golova zaostatka, a do kraja susreta domaći su dominaciju potvrdili s 40 pogodaka. Bura je bio najefikasniji sa 16 golova, Jure Čakarić je dodao 9, ostatak od 15 pogodaka podijeljen je na sedam strijelaca. U redovima gostujuće momčadi prvi strijelac bio je Marin Lisac s 5 te Stipo Mandić 4 i stjepan Malbašić 4.

30.10.2021. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša – 08. kolo: HRK Gorica – RK Dubrava (Zagreb) 40:27. Hrvoje Pekera. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sjajnoj predstavi Gorice svjedočio je i Hrvoje Horvat, izbornik seniorske rukometne reprezentacije.