Prijava

Vaša prijava

Črnko ostao predsjednik Komisije za profesionalni nogomet

[]

Još od 2021. godine bivši predsjednik HNK Gorice Nenad Črnko na čelu je HNS-ove Komisije za profesionalni nogomet, a to će biti i u sljedećem razdoblju, budući da su ga klubovi ponovno odabrali za predsjednika.

Komisija za profesionalni nogomet jedno je od stalnih HNS-ovih radnih tijela Izvršnog odbora i služi da bi klubovi između sebe mogli raspravljati o pitanjima važnima za profesionalne klubove i HNL. Komisija se bavi se problematikom profesionalnih natjecanja, predlaže kalendar HNL-a i završnice Kupa te Izvršnom odboru daje prijedloge o raspodjeli novca od televizijskih prava i sponzorstava.

Poziciju prvog čovjeka Komisije želio je i Fabjan Tomić, kojeg je kao kandidata istaknuo Hajduk. Nesvakidašnji je detalj u tome što je Tomića u glasovanju podržao jedino – Dinamo! Za Črnka su svoj glas dali Varaždin, Rijeka, Slaven Belupo, Rudeš, Lokomotiva i Istra 1961, dok Osijek nije glasovao.

Nije glasovao ni Hajduk, koji je imao svoga kandidata, ali ni Gorica, čiji kandidat je bio upravo bivši predsjednik kluba. Lijepo je to čuti, rekli bismo i da je logično da je tako, budući da je upravo djelovanje Komisije pod Črnkovim vodstvom dovelo do nekih važnih iskoraka za klubove, poput primjerice rekordnih iznosa po pitanju televizijskih prava…

Uostalom, riječ je o čovjeku koji je uspio spojiti Dinamo i Hajduk. I pobijediti ih…

Objava Črnko ostao predsjednik Komisije za profesionalni nogomet pojavila se prvi puta na RVG.