Hrvatski dragovoljac prekinuo bajku Jelačića

[]

U Vukovini je u srijedu odigrana četvrtfinalna kup utakmica za juniore središta Zagreb, a dalje se uključuju i vršnjaci prvoligaši. Jelačić je daleko dogurao i mora se čestitati momčadi i treneru Ivanu Smoku, ali od Hrvatskog dragovoljca u prvom poluvremenu dobili su nogometnu lekciju.

03.11.2021. – Vukovina – Juniori-Hrvatskog-dragovoljca-deklasirali-su-vršnjake-Jelačića-iz-Vukovine – foto: Mato Paviša

Udarna momčad stratega Mladena Stipkovića bila je bolja u svim elementima, a brzina, eksplozivnost, uigranost, kompaktnost, tehnička potkovanost i presing bili su nedokučiva enigma za mladiće županijskog ligaša. Kanonada se ponavljala, a u 12. minuti nakon kornera Antonija Perić, glavom je Luka Živčić loptu pospremio u daljnji kut za 0:1. Za 0:2 u 21. minuti dubinsku desno dobio je A. Perić, a onda topovski nisko pogodio suprotni kut. Četiri minute potom na sceni je drugi Perić, onaj imena Leo. Potegnuo je volej u stilu imenjaka Messija i utakmica je već bila riješena. U 30. minuti Jakov Kelava prošetao se po sredini obrane domaćih i plasirao u mrežu za nedostižnih 0:4.

Nakon odmora trener Stipković poslao je u igru čak četiri nova igrača dragovoljca, siguran u pobjedu. Jelačić je malo došao do zraka ali osim poluprigode Harambašića, više se nije moglo. Na drugoj strani momčad iz zagrebačkog Sigeta zabila je i petog nakon kornera, a precizan udarac glavom uputio je Juraj Badelj i bilo je u 63. minuti konačnih 0:5.

JELAČIĆ (juniori) – HRVATSKI DRAGOVOLJAC (juniori) 0-5

VUKOVINA Igralište Jelačića. Igrano 3. studenog 2021. od 14 sati. Sudac: Petar Jerbić 7. Pomoćnici: Dario Mužar i Alen Sučec. Delegat: Tomoslav Lukšić (svi iz Velike Gorice).

STRIJELCI: 0-1 Živčić (12), 0-2 A. Perić (21), 0-3 L. Perić (25), 0-4 Kelava (30), 0-5 Badelj (63).

JELAČIĆ (juniori): Marković 6, Malbašić 6, Kmezić 5,5. Jurčić 5 (od 73. Josipović-), Harambašić 5 (od 73. Anđel-), A. Nikić 5 (od 64. Ilijević-), Polić 5,5, Kirinić 5 (od 46. Tačković 5,5), Maršić 5 (od 73. Kovačević-), Jurić 5 (od 46. Perečinec 5,5), Rovišan 5,5 (od 61. Đuretić 5,5). Trenr: Ivan Smok 5

HRVATSKI DRAGOVOLJAC (juniori): Cestarić-, Badelj 7,5, Živčić 7,5 (od 46. Lovrinović 6), Devčić 7, A. Perić 8 (od 73. Jin-), L. Perić 7,5 (od 64. Boldin 6), Buzuk 7 (od 46. Beloša Fijan 6,5), Miljanić 7 (od 46. Kramarić 6,5), Marinčić 7 (od 46. Mišković 6), Kelava 7,5 (od 64. Luburić 6), Solomun 7. Trener: Mladen Stipković 8

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Perić