FOTO Vatrogasac ‘ugasio’ vodeću Meštricu u nogometnom vatrometu

[]

07.11.2021. Kobilić. 1.ŽŽNL skupina Istok-11.kolo: NK Vatrogasac – NK Meštrica 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nevjerojatno uzbudljiv završetak utakmice dogodio se u Kobiliću između Vatrogasca i vodeće Meštrice, utakmice u koju je Meštrica ušla kao favorit protiv znatno oslabljene momčadi domaćina i doživjela poraz, iako je dva puta bila u vodstvu.

Nakon mirnog susreta u prvom poluvremenu sa samo po jednom izglednom prigodom na obje strane, konkretne stvari su se počele dešavati početkom drugog poluvremena. Na ubačaj s desne strane u 50. ‘zaplivao’ je Krešimir Košutić i pogodio donji kut za vodstvo gostiju – 0:1. Činilo se da je to početak kraja za domaće, jer Meštrica je izgledala kao momčad koja ima susret pod kontrolom.

Na dvije izmjene gostiju (64. i 69.) odgovorio je trener domaćih Nino Matković uvođenjem u igru Marka Novaka (69.) i Ivana Matanovića (72.), jedina dva igrača koja je imao na klupi za pričuve. Matanović je nakon samo tri minute uputio projektil zvani ‘padajuća parabola’ i lopta se zakoprcala u mreži – 1:1 (75.). Na suprotnoj strani Bruno Augustić sa 18 metara pogađa rašlje za 1:2 (79.). Vatrogasac se ne predaje, nego napada, i Matanović ponovno lansira parabolu koja između ispružene ruke vratara Ivana Mihalinčića i grede završava u mreži – 2:2 (83.).

Nokaut vodeće momčadi za njen prvi poraz u ovoj jesenskoj polusezoni uslijedio je u 87. minuti kada je Novak pobjegao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i prizemnim udarcem pogodio bliži kut za – 3:2!

Meštrica (11 8 2 1 33:8 26) je s 26 bodova zadržala 1. mjesto na prvenstvenoj tablici, a Vatrogasac (11 7 2 2 18:11 23) se sa 23 boda smjestio na 3. mjesto.

1.ŽNL skupina Istok 2021./2022., 11. kolo

NK Vatrogasac – NK Meštrica (Gornja Lomnica) 3:2 (0:0)
Kobilić. Igralište: ŠRC Kobilić. Gledatelja: 70. Nedjelja, 07.11.2021., 14 sati. Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Krunoslav Anić i Hrvoje Tišljar (oba Križ). Delegat: Zdenko Slopko (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Košutić (50), 1:1 – Matanović (75), 1:2 – Augustić (79), 2:2 – Matanović (83), 3:2 – Novak (87).

VATROGASAC: Pentek, Šošić, Čavar, Vuksan, Antunović, Ivkić (od 72. Matanović), Kontić (cap.), Krstanović (od 69. Novak), Šimek, Grilec, Štefner. Trener: Nino Matković.
MEŠTRICA: I.Mihalinčić (cap.), Radaš, G.Mihalinčić, Bartolović (od 82. Šečić), Tuka, Pagadur, Augustić, Skorin, Slivak, Ćevid (od 69. I.Šimunović), Košutić (od 64. Galović). Trener: Matija Šimunović.

Redoslijed: 1. Meštrica 26 (11 8 2 1 33:8), 2. Kloštar 24 (11 7 3 1 20:11), 3. Vatrogasac 23 (11 7 2 2 18:11), 4. Turopolje 20 (11 6 2 3 24:14), 5. Dubrava 19 (11 5 4 2 23:14), …