FOTO Mladost 5. pobjedom uspješno završila jesensku polusezonu na domaćem terenu

[]

13.11.2021. Obrezina. Jedinstvena žžupanijska nogometna liga – 14. kolo: NK Mladost – NK Rakov Potok 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mladost je u 14. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige pobijedila momčad Rakova Potoka 4:0 pogocima Ivana Hercigonje (2), Alana Pejaka i Daria Sudca te tako uspješno završila jesensku polusezonu na domaćem terenu. Bila je to peta pobjeda momčadi iz Obrezine za jedno od mjesta u sredini prvenstvene tablice.

Domaći su došli u vodstvo u početnoj fazi utakmice (4.min) pogotkom Pejaka, koji je nekoliko minuta kasnije u sudaru glavama s kapetanom gostiju Slavkom Golubom ozlijeđen, i prema delegatskom izvješću, završio u bolnici. Vodstvo domaćih povisio je Hercigonja u 31. minuti.

U drugom poluvremenu domaći sastav je kontrolirao igru i rezultat, a gosti su u 58. ostali s igračem manje zbog opravdanog isključenja Josipa Španića. Na dodavanje Domagoja Bedekovića u 66. na 3:0 povisio je Sudec. Minutu kasnije brza akcija kroz sredinu, Domagoj Matić ide sam na vratara i onda nesebično asistira Hercigonji na lijevoj strani, koji zabija loptu u bliže rašlje za konačnih 4:0.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021./2022. – 14. kolo

NK Mladost – NK Rakov Potok 4:0 (2:0)
Obrezina. Igralište: ŠRC Mladost. Gledatelja: 70. Subota, 13.10.2021., 14 sati. Sudac: Ivan Družanović (Zaprešić). Pomoćnici: Ivan Vuković (Donji Laduč) i Danijel Horvatić (Zaprešić). Delegat: Vjekoslav Knez (Zaprešić). Strijelci: 1:0 – Pejak (4), 2:0 – Hercigonja (31), 3:0 – Sudec (66), 4:0 – Hercigonja (67).

MLADOST: Miklec, B. Ivančić, Tadić (cap.)(od 46. Grdić), Perić, M. Ivančić, Pejak (od 13. Bedeković), Kos, Sudec, Hercigonja (od 75. Berek), Hren, Matić. Trener: Romano Župetić.
RAKOV POTOK: Jaklenec, Španić, Jerković, Golub (cap.), Mihaljević (od 46. Bašić), Terihaj, Lončarić, Makarun (od 83. Perić), Lusbo (od 66. Jupić), Svoboda (od 46. Balen), Golojuh. Trener: Hrvoje Komar.