Jelačić pobijedio solidnu Slogu Križ i slabog suca

[]

U pretposljednjem 14. kolu JŽNL Jelačić je doma u Vukovini dobio solidnu Slogu iz Križa 2-1 i drži gornji dom poretka. Igralo se po lijepom sunčanom vremenu na teškom i gnjecavom terenu kojeg domaćini nisu uspjeli povaljati jer se na valjak primala travnata podloga. Gosti su bolje startali i poveli u 12. minuti. Loptu je na sredini terena oduzeo Čičević, proigrao Ivankovića, ovaj Majera koji lijevo u dubinu gura Dumbovića a koji pak nesebično odigrava povratnu u sredini za Filipa Tupek za lako pogađanje nečuvane mreže i bilo je 0-1.

Pogodak nije obeshrabrio momčad Jelačića jer u 15. minuti kreira lijepu kombinaciju a u završnici Maslač glavom izbliza gađa kut a Dario Tičak refleksnom paradom spašava pogodak. I u 30. minuti vratar gostiju morao se vinuti pod gredu i prebaciti kranjim naporom loptu u korner nakon ubačaja s lijeve strane. Gosti su se u prvom dijelu utakmice dobro branili a bilo je snage i za kontre. U nastavku nakon odmora, Jelačić je krenuo okomitije i bolje. Zaiskrilo je u 55. minuti. U srcu kaznenog prostora Sloge proigran je Mihanović koji je od čuvara složen na travnjak a na čuđenje većine prisutnih sudac nije reagirao i ništa od kaznenog udarca za domaće. Igrači Jelačića, trener Rajić i navijači držali su se za glave u nevjerici. Sve je malo splasnulo kad je dvije minute kasnije s lijeve strane iskusni majstor Josip Miletić ubacio dugu na suprotnu stranu a mladi Filip Harambašić glavom kaznio kašnjenje vratara Tičaka i pogodio glavom suprotni kut za 1-1. U 65. minuti bilo je već 2-1. Kapetan Jelačića Matej Nikić izveo je korner s lijeve strane (iz smjera susjedne crkve) i pogodio suprotnu mali mrežicu ispod začuđenog Daria Tičaka.

13.11.2021. – NK Jelačić Vukovina – NK Sloga Križ. Foto: Mato Paviša

Slabi sudac (pomoćni, posebno prvi uz klupe za pričuve, bili su vrlo dobri) imao je čudne kriterije pa su domaći dobivali kartone samo zbog izazvanih prigovora (i trener) a sve je gotovo izbezumio kada u 82. minuti nije suđen još jedan kazneni udarac za Jelačić. Memić je dojurio sam na vratara i onda s leđa dobio po nogama i tako srušen a sudac je samo mahao rukama. Nevjerojatno. Igrači Jelačića nisu znali što raditi držeći se za glave u nevjerici i jureći lijevo desno. Srećom, sačuvana je prisebnost i mir na terenu ali i gledalištu pa je sve završeno skandiranjem i pljeskom domaćim igračima a ignoriranjem neželjenog. Mato Paviša

JELAČIĆ – SLOGA KRIŽ 2-1

VUKOVINA Igralište Jelačića. Igrano u subotu 13. studenog 2021. od 14 sati. Sudac: Tomica Solenički (Jastrebarsko) 5. Pomoćnici: Vjeran Stunja (Petkov Breg) i Matej Jambrović (Jastrebarsko). Delegat: Željko Grdaković (Jastrebarsko).

STRIJELCI: 0-1 Tupek (12), 1-1 Harambašić (57), 2-1 Mateo Nikić (65).

JELAČIĆ: Sakač 6,5, Rovišan 6 (od 83. Antonio Nikić-), Krasnić 6,5, Maslač 6,5, Memić 6, Mihanović 6,5, Harambašić 7, M. Nikić 7, Miletić 7, Prizmić 6, Zagorec 6. Trener: Stefan Rajić 7

SLOGA KRIŽ: Dario Tičak 6, Poje 6, Marić 6, Hezler 6, Podgorski 6,5, Domagoj Tičak 6 (od 60. Hadaš 6), Ivanović 6,5, Tupek 7, Dumbović 7 (od 71. Gelo-), Čičević 6,5 (od 71. Omazić-), Majer 6,5. Trener: Dario Tičak 6,5

IGRAČ UTAKMICE: Mateo Nikić